Rzuty

Irys
Rzut parter
Irys
Rzut działki

Elewacje

Irys
Elewacja przód
Irys
Elewacja boczna
Irys
Elewacja boczna
Irys
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Irys to ciekawy dom parterowy. Przestrzeń użytkowa w tym domu została doskonale rozplanowana. Ustawny wiatrołap zmieści pojemną szafę. Kuchnia uzupełniona jest o niewielką, ale przydatną spiżarnię. Pokój dzienny płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, a duża ilość przeszkleń pięknie doświetla tę część domu. Prawe skrzydło zajęte jest przez strefę prywatną domowników. Wspólna łazienka, dwa pokoje i wygodny moduł dla Rodziców (sypialnia, garderoba i łazienka) zadowolą 4-osobową rodzinę. W ramach adaptacji można przekształcić nieużytkowe poddasze w przestrzeń mieszkalną. Proponowane przez autorów umiejscowienie schodów pokazane jest linią przerywaną (zamiast garderoby). Część gospodarcza domu to kotłownia i duży garaż. Projekt dostępny jest w wersji z dachem wielospadowym - Fabia VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 289 000 zł 225 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 474 000 zł 363 000 zł 330 000 zł
Elementy zewnętrzne 37 000 zł 27 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.