Rzuty

Arizona II
Rzut parter
Arizona II
Rzut poddasza
Arizona II
Rzut działki

Elewacje

Arizona II
Elewacja przód
Arizona II
Elewacja boczna
Arizona II
Elewacja boczna
Arizona II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Arizona II to ciekawy dom jednorodzinny, parterowy, ze strychem nieużytkowym. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną, w której salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią. Szeroko zadaszony taras stanowi przedłużenie pokoju dziennego w letnie dni. Całość uzupełniona została o spiżarnię i łazienkę w hallu. W części prywatnej umieszczono trzy sypialnie, pralnię i wspólną łazienkę. Nieużytkowy strych można wykorzystać jako bibliotekę lub zaaranżować wg własnego pomysłu. Projekt dostępny jest z innym układem pomieszczeń - Arizona oraz bez strychu do adaptacji - Arizona III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 303 000 zł 239 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 411 000 zł 399 000 zł 362 000 zł
Elementy zewnętrzne 32 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.