Rzuty

Amaltea Nowa
Rzut parter
Amaltea Nowa
Rzut poddasze
Amaltea Nowa
Rzut działki

Elewacje

Amaltea Nowa
Elewacja przód
Amaltea Nowa
Elewacja boczna
Amaltea Nowa
Elewacja boczna
Amaltea Nowa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Amaltea Nowa to elegancki i stylowy projekt jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym. Zwraca uwagę pięknie wkomponowanymi kolumnami na elewacji frontowej. Symetrycznie rozłożone elementy na elewacji z przodu budynku dodają uroku oraz dają poczucie harmonii. Całości bryły budynku dopełnia garaż jednostanowiskowy oddzielony od części mieszkalnej przechodnim pomieszczeniem gospodarczym, świetnie służącym jako spiżarnia. Amaltea Nowa to projekt przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Na poddaszu znajdują się trzy sąsiadujące ze sobą sypialnie (jedna z własną garderobą i łazienką) i każda z nich z dostępem do balkonu. Nad garażem znajduje się wolna przestrzeń, strych, która może zostać zaadoptowana na przykład na dodatkowy pokój. Na parterze funkcjonalnie i atrakcyjnie została zaaranżowana strefa dzienna. Przestrzenna kuchnia, z widokiem na jadalnię, łagodnie łączy się z salonem. Umieszczony w centralnej części domu kominek może spełniać, obok elementu wystroju wnętrz, dodatkową funkcję alternatywnego ogrzewania. Zaprojektowany wykusz powiększa z kolei jadalnię i jednocześnie doświetla ją światłem naturalnym. Zamknięty pokój na parterze sąsiadujący bezpośrednio z salonem, z widokiem na ogród, może spełniać rolę gabinetu lub pokoju gościnnego. Tak zaprojektowane wnętrza nadają komfort wypoczynku ich użytkownikom. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń: z garażem 1-stanowiskowym (Amaltea), 2-stanowiskowym (Amaltea II) oraz bez garażu (Amaltea III).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 174 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 397 000 zł 299 000 zł 279 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.