Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Amaltea Nowa to elegancki i stylowy projekt jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym. Zwraca uwagę pięknie wkomponowanymi kolumnami na elewacji frontowej. Symetrycznie rozłożone elementy na elewacji z przodu budynku dodają uroku oraz dają poczucie harmonii. Całości bryły budynku dopełnia garaż jednostanowiskowy oddzielony od części mieszkalnej przechodnim pomieszczeniem gospodarczym, świetnie służącym jako spiżarnia. Amaltea Nowa to projekt przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Na poddaszu znajdują się trzy sąsiadujące ze sobą sypialnie (jedna z własną garderobą i łazienką) i każda z nich z dostępem do balkonu. Nad garażem znajduje się wolna przestrzeń, strych, która może zostać zaadoptowana na przykład na dodatkowy pokój. Na parterze funkcjonalnie i atrakcyjnie została zaaranżowana strefa dzienna. Przestrzenna kuchnia, z widokiem na jadalnię, łagodnie łączy się z salonem. Umieszczony w centralnej części domu kominek może spełniać, obok elementu wystroju wnętrz, dodatkową funkcję alternatywnego ogrzewania. Zaprojektowany wykusz powiększa z kolei jadalnię i jednocześnie doświetla ją światłem naturalnym. Zamknięty pokój na parterze sąsiadujący bezpośrednio z salonem, z widokiem na ogród, może spełniać rolę gabinetu lub pokoju gościnnego. Tak zaprojektowane wnętrza nadają komfort wypoczynku ich użytkownikom. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń: z garażem 1-stanowiskowym (Amaltea), 2-stanowiskowym (Amaltea II) oraz bez garażu (Amaltea III).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
229 000 zł 174 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
397 000 zł 299 000 zł 279 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 400 zł 59 800 zł 55 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA131.0 m²
+ Powierzchnia garażu18.9 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
+ Strych13.9 m²
Powierzchnia zabudowy142.2 m²
Kubatura netto532.9 m³
Powierzchnia dachu231.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.18.56 m
Min. wymiary działki szer.22.05 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-10-22 14:42

Witam! Czy ktoś Was buduje  dom według projektu Amaltea Nowa? Czy istnieje możliwość dosłania dodatkowych informacji na temat projektu np.zestawienie materiałów (robert3286@wp.pl)? Jaka jest wysokość ściany kolankowej? Pozdrawiam
Witam Rysunki wraz z odpowiedzią prześlemy w poniedziałek. Zestawienia kosztorysowe powinny być dostępne do końca miesiąca.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-10-22 06:20

Witam! Czy ktoś Was buduje  dom według projektu Amaltea Nowa? Czy istnieje możliwość dosłania dodatkowych informacji na temat projektu np.zestawienie materiałów (robert3286@wp.pl)? Jaka jest wysokość ściany kolankowej? Pozdrawiam

wyr28wab

+

2016-07-14 07:46

Projekt domu Amaltea Nowa   Szczegółowy opis projektu domu Amaltea Nowa znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/amalteaNowa     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 54.234.228.78
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×