Rzuty

Malwina
Rzut parter
Malwina
Rzut poddasza
Malwina
Rzut działki

Elewacje

Malwina
Elewacja przód
Malwina
Elewacja boczna
Malwina
Elewacja boczna
Malwina
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Malwina to nieduży dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, które w ramach adaptacji można przystosować do funkcji mieszkalnej. Duży, zadaszony taras zachęca do poobiedniego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zewnętrzny kominek uprzyjemni letnie spotkania przy grillu. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną. Kuchnia płynnie łączy się z jadalnią i salonem. Wzrok przyciąga pięknie przeszklony wykusz, przy którym zaproponowano umieszczenie rodzinnego stołu. W części prywatnej zaplanowano dwie sypialnie oraz łazienkę. Całość uzupełniona została o kotłownię i jednostanowiskowy garaż. Dyskretnie umieszczone schody prowadzą na strych, który posiada szerokie możliwości adaptacji. Nasza propozycja obejmuje utworzenie pokoju z garderobą, pralni, dużej łazienki oraz modułu dla rodziców (duża sypialnia, garderoba i łazienka). Taki układ funkcjonalny domu pozwala na dwuetapowe wykończanie wnętrza i powiększenie dostępnej powierzchni mieszkalnej w odpowiednim czasie. Malwina będzie celnym wyborem dla niedużej młodej rodziny, która chciałaby jednak zapewnić sobie możliwość rozbudowy domu w przyszłości.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 175 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 372 000 zł 274 000 zł 255 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.