ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Parterowy dom urzekający swą nieprzeciętną bryłą. Patio I jest ciekawą propozycją dla osób ceniących projekty domów z dachem wielospadowym i garażem dwustanowiskowym. Architekturę tego domu cechuje nowoczesna, ponadczasowa forma i funkcjonalny układ pomieszczeń. To elegancki dom, w którym przestronna część dzienna zaplanowana została jako otwarta przestrzeń, zaś część nocna zaprojektowana została w odizolowanej części domu, tak by dawać poczucie intymności jego mieszkańcom. W strefie wejściowej odnajdziemy garderobę oraz kotłownię, przez którą przechodzi się do dwustanowiskowego garażu. Prosto z wiatrołapu jest wejście do jadalni, której rozmiar pozwoli na wstawienie nawet bardzo dużego, rodzinnego stołu. Pięknie przeszklona ściana stanie się niewątpliwym atutem tego pomieszczenia. Obszerny pokój dzienny połączony jest z kuchnią, przy której zaprojektowano niewielką spiżarnię, świetnie sprawdzającą się jako schowek na sprzęty porządkowe. Dopełnieniem funkcji dziennej jest wc w hallu. Część nocna zaplanowana została w prawym skrzydle domu, które dodatkowo jeszcze w ramach adaptacji można oddzielić drzwiami od strefy dziennej. Doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń oraz poręczny rozkład sprawiają, że aranżacja powierzchni nocnej będzie łatwa do zaprojektowania. Długi korytarz prowadzi po kolei do pralni, dwóch pokoi, ogólnodostępnej łazienki i na końcu do apartamentu rodziców, z sypialnią, łazienką i garderobą. Ten parterowy dom z pewnością zapewni komfortowe mieszkanie 4-5 osobowej rodzinie, a duże przeszklenia pozwolą się cieszyć pięknie zaprojektowaną zielenią. Patio I to wyjątkowa oferta, która pozwala połączyć prestiż z wygodą. Projekt dostpny w wersji z innym ukadem strefy nocnej - Patio II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
259 000 zł 199 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
434 000 zł 322 000 zł 301 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
34 000 zł 24 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
86 800 zł 64 400 zł 60 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA138.8 m²
+ Powierzchnia garażu34.3 m²
Powierzchnia zabudowy228.3 m²
Kubatura netto502.2 m³
Powierzchnia dachu312.6 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.2 m
Min. wymiary działki dł.27.78 m
Min. wymiary działki szer.23.90 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 690 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-02 11:52

Godzinę temu, Gość Kama napisał: Bardzo proszę o informację jaki materiał został użyty do wykończenia elewacji (chodzi mi o "kamień" użyty np przy garażu)
Dzień dobry, nie są to konkretne materiały. Użyte zostały jedynie poglądowo dla prezentacji projektu. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-02 10:40

Bardzo proszę o informację jaki materiał został użyty do wykończenia elewacji (chodzi mi o "kamień" użyty np przy garażu)

Kama

+

2019-03-26 07:38

16 godzin temu, Gość Justyna napisał: Witam, Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków tego projektu na adres justyna92leszczynska@wp.pl. Pozdrawiam Justyna.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-25 15:27

Witam, Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków tego projektu na adres justyna92leszczynska@wp.pl. Pozdrawiam Justyna.

Justyna

+

2017-10-20 19:16

witam, Proszę o przesłanie szczegółowych rysunków na adres - gina.lin@o2.pl
Witam Materiały prześlemy w poniedziałek.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×