Rzuty

Patio I
Rzut parter
Patio I
Rzut działki

Elewacje

Patio I
Elewacja przód
Patio I
Elewacja boczna
Patio I
Elewacja boczna
Patio I
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Parterowy dom urzekający swą nieprzeciętną bryłą. Patio I jest ciekawą propozycją dla osób ceniących projekty domów z dachem wielospadowym i garażem dwustanowiskowym. Architekturę tego domu cechuje nowoczesna, ponadczasowa forma i funkcjonalny układ pomieszczeń. To elegancki dom, w którym przestronna część dzienna zaplanowana została jako otwarta przestrzeń, zaś część nocna zaprojektowana została w odizolowanej części domu, tak by dawać poczucie intymności jego mieszkańcom. W strefie wejściowej odnajdziemy garderobę oraz kotłownię, przez którą przechodzi się do dwustanowiskowego garażu. Prosto z wiatrołapu jest wejście do jadalni, której rozmiar pozwoli na wstawienie nawet bardzo dużego, rodzinnego stołu. Pięknie przeszklona ściana stanie się niewątpliwym atutem tego pomieszczenia. Obszerny pokój dzienny połączony jest z kuchnią, przy której zaprojektowano niewielką spiżarnię, świetnie sprawdzającą się jako schowek na sprzęty porządkowe. Dopełnieniem funkcji dziennej jest wc w hallu. Część nocna zaplanowana została w prawym skrzydle domu, które dodatkowo jeszcze w ramach adaptacji można oddzielić drzwiami od strefy dziennej. Doskonałe doświetlenie wszystkich pomieszczeń oraz poręczny rozkład sprawiają, że aranżacja powierzchni nocnej będzie łatwa do zaprojektowania. Długi korytarz prowadzi po kolei do pralni, dwóch pokoi, ogólnodostępnej łazienki i na końcu do apartamentu rodziców, z sypialnią, łazienką i garderobą. Ten parterowy dom z pewnością zapewni komfortowe mieszkanie 4-5 osobowej rodzinie, a duże przeszklenia pozwolą się cieszyć pięknie zaprojektowaną zielenią. Patio I to wyjątkowa oferta, która pozwala połączyć prestiż z wygodą. Projekt dostpny w wersji z innym ukadem strefy nocnej - Patio II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 259 000 zł 199 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 434 000 zł 322 000 zł 301 000 zł
Elementy zewnętrzne 34 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.