ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym to najczęściej wybierana grupa projektów przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Domy znajdujące się w tej kategorii charakteryzuje prosta i zwarta bryła oraz nieskomplikowana konstrukcja dachu, co w znaczący sposób wpływa na koszty budowy i późniejszej exploatacji budynku. Przekrycie domu dachem dwuspadowym powoduje, że pomieszczenia na poddaszu mają zazwyczaj jeden skos, dzięki czemu są przestronne i ustawne, co pozwala inwestorowi na ciekawe aranżacje poszczególnych pomieszczeń. A możliwość doświetlenia poddasza zarówno przy pomocy okien dachowych, jak i szczytowych oraz w wielu projektach lukarn pozwala na swobodne docieranie światła naturalnego do każdego z pomieszczeń. Osoby, które zdecydowanie wolą bardziej urozmaiconą, wzbogaconą bryłę budynku, ale ze względów czy to ekonomicznych, czy też wynikających z warunków zabudowy narzuconych dla posiadanej działki, zmuszone są do budowy domu z dachem dwuspadowym, bez problemu znajdą również coś dla siebie - dodanie w licznych projektach lukarn, dodatkowych zadaszeń nad tarasem, wejściem do budynku czy wykuszem powoduje, że dom nabiera charakteru.

... więcej

Dom z dachem dwuspadowym

Dom z dachem dwuspadowym to rozwiązanie bardzo często wybierane przez inwestorów, głównie ze względu na swoją ponadczasowość i możliwość urządzenia przytulnego poddasza użytkowego. Świetnie sprawdza się zarówno w projektach domów klasycznych, jak i nowoczesnych. W naszej bogatej ofercie projektów domów z dachem dwuspadowym znajdują się małe budynki do 100 m2, średnie, jak również i większe, powyżej 160 m2.

Cechy domu z dachem dwuspadowym:

  • Niskie koszty budowy – nieskomplikowany kształt i konstrukcja dachu dwuspadowego oraz jego mniejsza powierzchnia (w stosunku do dachu wielospadowego) znacząco wpływają na obniżenie wydatków.
  • Zazwyczaj dach dwuspadowy jest sposobem na uzyskanie poddasza użytkowego, jednak zdarzają się również domy parterowe z dachem wykonanym w ten sposób.

Plusy domu z dachem dwuspadowym:

  • Dach dwuspadowy zapewnia najwięcej miejsca na zagospodarowanie poddasza, dzięki czemu powstaje przestronna, ale też przytulna część domu.
  • Jest to klasyczny model, który nigdy nie wychodzi z mody– warto pamiętać, że w planach zagospodarowania przestrzennego, domy z dachem dwuspadowym są najczęstszą opcją.
  • Łatwe odprowadzanie wody i zsuwanie się śniegu – pomoże uniknąć niepotrzebnych problemów, które mogłyby pojawić się w przyszłości.
  • Jest bardzo prosty do wykonania i pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń na działce.

Idealne dla:

  • Wszystkich fanów klasycznych projektów domów, które dobrze wpasują się w miejską architekturę.
  • Osób, które marzą o posiadaniu w domu poddasza użytkowego i tych, którym bardzo zależy na wyraźnym oddzieleniu strefy dziennej od nocnej – poddasze daje możliwość aranżacji góry budynku na fantastyczną część sypialną.
  • Fanów połączenia klasyki i nowoczesności – piękny, nowoczesny dom urządzony w tradycyjnej bryle przyciągnie wiele zachwyconych spojrzeń.

Koszty budowy domu z dachem dwuspadowym:

Prostość wykonania dachu i nieskomplikowana bryła budynku sprawiają, że dom z dachem dwuspadowym jest opcją bardzo atrakcyjną cenowo, a przez to często wybieraną przez naszych inwestorów. Istotne jest to, czy zdecydują się Państwo na wybudowanie domu w technologii energooszczędnej czy standardowej – budynki energooszczędne mogą wymagać większego budżetu początkowego, co jednak zwraca się przez lata użytkowania. Warto dobrze przemyśleć wybór okien, drzwi i materiałów wykończeniowych – to wszystko znacząco wpływa na ogólny koszt budowy domu. Dobrą opcją jest wybór projektu domu z kosztorysem, który usprawni proces budowy i zapewni Państwu jasny obraz sytuacji już na samym początku.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 ... 21 22 23 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×