Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty domów z dachem dwuspadowym Projekty domów z dachem dwuspadowym to najczęściej wybierana grupa projektów przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Domy znajdujące się w tej kategorii charakteryzuje prosta i zwarta bryła oraz nieskomplikowana konstrukcja dachu, co w znaczący sposób wpływa na koszty budowy i późniejszej exploatacji budynku. Przekrycie domu dachem dwuspadowym powoduje, że pomieszczenia na poddaszu mają zazwyczaj jeden skos, dzięki czemu są przestronne i ustawne, co pozwala inwestorowi na ciekawe aranżacje poszczególnych pomieszczeń. A możliwość doświetlenia poddasza zarówno przy pomocy okien dachowych, jak i szczytowych oraz w wielu projektach lukarn pozwala na swobodne docieranie światła naturalnego do każdego z pomieszczeń. Osoby, które zdecydowanie wolą bardziej urozmaiconą, wzbogaconą bryłę budynku, ale ze względów czy to ekonomicznych, czy też wynikających z warunków zabudowy narzuconych dla posiadanej działki, zmuszone są do budowy domu z dachem dwuspadowym, bez problemu znajdą również coś dla siebie - dodanie w licznych projektach lukarn, dodatkowych zadaszeń nad tarasem, wejściem do budynku czy wykuszem powoduje, że dom nabiera charakteru.

Dom z dachem dwuspadowym

Dom z dachem dwuspadowym to rozwiązanie bardzo często wybierane przez inwestorów, głównie ze względu na swoją ponadczasowość i możliwość urządzenia przytulnego poddasza użytkowego. Świetnie sprawdza się zarówno w projektach domów klasycznych, jak i nowoczesnych. W naszej bogatej ofercie projektów domów z dachem dwuspadowym znajdują się małe budynki do 100 m2, średnie, jak również i większe, powyżej 160 m2.

Cechy domu z dachem dwuspadowym:

  • Niskie koszty budowy – nieskomplikowany kształt i konstrukcja dachu dwuspadowego oraz jego mniejsza powierzchnia (w stosunku do dachu wielospadowego) znacząco wpływają na obniżenie wydatków.
  • Zazwyczaj dach dwuspadowy jest sposobem na uzyskanie poddasza użytkowego, jednak zdarzają się również domy parterowe z dachem wykonanym w ten sposób.

Plusy domu z dachem dwuspadowym:

  • Dach dwuspadowy zapewnia najwięcej miejsca na zagospodarowanie poddasza, dzięki czemu powstaje przestronna, ale też przytulna część domu.
  • Jest to klasyczny model, który nigdy nie wychodzi z mody– warto pamiętać, że w planach zagospodarowania przestrzennego, domy z dachem dwuspadowym są najczęstszą opcją.
  • Łatwe odprowadzanie wody i zsuwanie się śniegu – pomoże uniknąć niepotrzebnych problemów, które mogłyby pojawić się w przyszłości.
  • Jest bardzo prosty do wykonania i pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń na działce.

Idealne dla:

  • Wszystkich fanów klasycznych projektów domów, które dobrze wpasują się w miejską architekturę.
  • Osób, które marzą o posiadaniu w domu poddasza użytkowego i tych, którym bardzo zależy na wyraźnym oddzieleniu strefy dziennej od nocnej – poddasze daje możliwość aranżacji góry budynku na fantastyczną część sypialną.
  • Fanów połączenia klasyki i nowoczesności – piękny, nowoczesny dom urządzony w tradycyjnej bryle przyciągnie wiele zachwyconych spojrzeń.

Koszty budowy domu z dachem dwuspadowym:

Prostość wykonania dachu i nieskomplikowana bryła budynku sprawiają, że dom z dachem dwuspadowym jest opcją bardzo atrakcyjną cenowo, a przez to często wybieraną przez naszych inwestorów. Istotne jest to, czy zdecydują się Państwo na wybudowanie domu w technologii energooszczędnej czy standardowej – budynki energooszczędne mogą wymagać większego budżetu początkowego, co jednak zwraca się przez lata użytkowania. Warto dobrze przemyśleć wybór okien, drzwi i materiałów wykończeniowych – to wszystko znacząco wpływa na ogólny koszt budowy domu. Dobrą opcją jest wybór projektu domu z kosztorysem, który usprawni proces budowy i zapewni Państwu jasny obraz sytuacji już na samym początku.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie