Rzuty

Karolina III
Rzut parter
Karolina III
Rzut poddasza
Karolina III
Rzut działki

Elewacje

Karolina III
Elewacja przód
Karolina III
Elewacja boczna
Karolina III
Elewacja boczna
Karolina III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karolina III to elegancki, piękny dom parterowy z możliwością adaptacji strychu. Zaprojektowany w ciepłych odcieniach beżu i jasnego drewna z pewnością przypadnie do gustu rodzinie, która szuka klasycznego, ponadczasowego domu. Parter jest tak zaprojektowany, aby w pełni zaspokoić potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Strefa dzienna jest jasna i przestronna. Kuchnia otwiera się na jadalnię i duży, przeszklony salon w wyjściem na zadaszony taras. Spiżarnia i toaleta w hallu uzupełniają tę funkcję. W strefie nocnej umieszczono dużą łazienką, dwa pokoje oraz moduł dla rodziców, z sypialnią, osobną garderobą i prywatną łazienką. Dyskretnie umieszczone schody prowadzą na strych, gdzie w ramach adaptacji można wydzielić antresolę z widokiem na salon i dwa pokoje. Warto podkreślić, że architekci zadbali o miejsce na przechowywanie rzeczy. W wiatrołapie, hallu oraz korytarzu w części nocnej są zaplanowane duże, zabudowane szafy. Projekt dostępny jest w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej Karolina oraz o większej powierzchni użytkowej Karolina II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.