Rzuty

Roksana
Rzut parter
Roksana
Rzut poddasze
Roksana
Rzut działki

Elewacje

Roksana
Elewacja przód
Roksana
Elewacja boczna
Roksana
Elewacja boczna
Roksana
Elewacja tył

Przekroje

Roksana
Przekroje

Opis

Klasyczny dom jednorodzinny, idealny dla 4-5-osobowej rodziny, przykuwający uwagę elegancją i ponadczasowym stylem. Kremowe elewacje pięknie kontrastują z ciemnym dachem. Parter to typowa strefa dzienna z wyraźnym zaznaczeniem podziału pomieszczeń. Pokój dzienny połączony z jadalnią. Duże przeszklenia zapewniają maksymalne doświetlenie i niewątpliwie stanowią ozdobę salonu. Warto zwrócić uwagę na śluzę łączącą kuchnię i hall, którą można wykorzystać jako spiżarnię lub garderobę. Całości dopełnia niewielka toaleta. Z prawej strony domu znajduje się strefa gospodarcza - jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia. Zlokalizowana w hallu klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie znajdują się trzy sypialnie (jedna z własną garderobą) oraz duża łazienka z przejściem do pralni. W ramach adaptacji można przesunąć drzwi do pralni do hallu i uzyskać w ten sposób osobne pomieszczenie.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 206 000 zł 150 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 385 000 zł 270 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.