Rzuty

Agata
Rzut parter
Agata
Rzut poddasze
Agata
Rzut działki

Elewacje

Agata
Elewacja przód
Agata
Elewacja boczna
Agata
Elewacja boczna
Agata
Elewacja tył

Przekroje

Agata
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dom z poddaszem użytkowym, pełen uroku, który wpisuje się w każde otoczenie. Dom z racji swoich rozmiarów przeznaczony jest dla 4-5-osobowej rodziny. Liczne przeszklenia na parterze czynią go jasnym, doświetlonym światłem naturalnym i przestronnym. Na doskonale przemyślaną część dzienną składa się kuchnia z oknami wychodzącymi na wejście główne, jadalnia powiększona o przeszklony wykusz oraz salon. Budynek można łatwo przystosować dla osób w starszym wieku lub które mogą mieć kłopoty z poruszaniem się. Wyodrębniony pokój na dole z przeszkleniami prowadzącymi do ogrodu znakomicie spełni tę funkcję. Łazienka z prysznicem sąsiaduje z miejscem wydzielonym na szafy pod zabudowę, mogą one spełnić rolę garderoby. Kominek usytuowany w środku domu to jego serce miejsce odpoczynku i relaksu. Sprawia, że łatwiej utrzymać jest temperaturę pomieszczeń i dodatkowo pozwoli cieszyć się widokiem płonącego ognia. Na górze zaplanowano trzy ustawne sypialnie z przestronną łazienką oraz wspólną garderobę. Wyjście na balkon z dwóch sypialni umożliwia kontakt wzrokowy z otaczającą przyrodą. W projekcie szczególną uwagę zwrócono na atrakcyjny wygląd zewnętrzny, proporcje, odpowiednie doświetlenie wnętrza oraz funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 233 000 zł 185 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 365 000 zł 288 000 zł 275 000 zł
Elementy zewnętrzne 13 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.