Rzuty

Marianna
Rzut parter
Marianna
Rzut poddasze poddasza
Marianna
Rzut działki

Elewacje

Marianna
Elewacja przód
Marianna
Elewacja boczna
Marianna
Elewacja boczna
Marianna
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Marianna jest projektem klasycznego domu parterowego z użytkowym poddaszem, który sprosta wymaganiom 4-5-osobowej rodziny. Prosta konstrukcja budynku w połączeniu z dwuspadowym dachem znacząco obniża koszt budowy domu. Na parterze zlokalizowano strefę dzienną, która rozpoczyna się wiatrołapem. Przechodząc przez hall dotrzemy do przestronnego salonu z jadalnią i otwartej kuchni. Uzupełnieniem tej strefy jest ogólnodostępna łazienka i dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Strefa prywatna, która znajduje się na poddaszu, to trzy sypialnie. Z hallu mamy dostęp do dużej, ogólnodostępnej łazienki oraz pralni. W projekcie tym mamy możliwość adaptacji strychu na cele mieszkalne. Do dyspozycji domowników jest również garaż i dwa pomieszczenia gospodarcze, z czego jedno posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.