Rzuty

Ares V
Rzut parter
Ares V
Rzut poddasze
Ares V
Rzut działki

Elewacje

Ares V
Elewacja przód
Ares V
Elewacja boczna
Ares V
Elewacja boczna
Ares V
Elewacja tył

Przekroje

Ares V
Przekroje

Opis

Ares V to klasyczny dom jednorodzinny, z ciekawym, wielospadowym dachem i dużym, dwustanowiskowym garażem. Rozkład pomieszczeń będzie idealny dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze zlokalizowano w głównej mierze część dzienną - duży salon otwarty na jadalnię i kuchnię. Praktyczna spiżarnia, zaprojektowana obok kuchni, świetnie sprawdzi się jako schowek. Przy strefie wejściowej do domu zaplanowano niewielką toaletę, dodatkowy pokój (do wykorzystania jako gościnny lub gabinet) oraz pomieszczenia gospodarcze: kotłownię oraz garaż. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie, garderobę i łazienkę, oraz duży strych. Dom Ares V jest tak zaprojektowany, że spełni również oczekiwania większych rodzin - wielopokoleniowych i wielodzietnych - gdy można będzie wykorzystać gabinet i strych jako kolejne pokoje. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Ares IV oraz bez garażu - Ares VI, a także w wersjach z wykuszem i innym układem poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Ares, garażem dwustanowiskowym - Ares II oraz bez garażu - Ares III. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 235 000 zł 160 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 450 000 zł 295 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.