Rzuty

Flora
Rzut parter
Flora
Rzut poddasze
Flora
Rzut działki

Elewacje

Flora
Elewacja przód
Flora
Elewacja boczna
Flora
Elewacja boczna
Flora
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt domu Flora to nasza propozycja dla współczesnej rodziny 4-5-osobowej. Klasyczna bryła wzbogacona została modernistycznymi elementami. Poprzez zastosowanie okładziny drewnianej w ciepłym, naturalnym odcieniu dom zyskał uroku i przytulności. Interesująco prezentuje się niewielki taras wejściowy, widoczny na pierwszej wizualizacji. Wnętrze w projekcie Flora podzielone jest na wyraźne strefy. Odosobniona część dzienna to salon połączony z jadalnią i kuchnią (ze spiżarnią). W strefie wejściowej zaprojektowano klatkę schodową, niewielką łazienkę oraz pokój, który z racji swojego usytuowania świetnie sprawdzi się jako gabinet, zapewniając ciszę i spokój podczas pracy. Z wiatrołapu jest przejście do pom. gospodarczego, które dalej prowadzi do jednostanowiskowego garażu. Na poddaszu są trzy pokoje oraz wspólna łazienka, z której jest przejście do strychu. Projekt dostępny w wersji o poszerzonej szerokości budynku - Flora II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładzina kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 197 000 zł 151 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 364 000 zł 270 000 zł 259 000 zł
Elementy zewnętrzne 15 000 zł 11 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.