Rzuty

Tuliusz VII
Rzut parter
Tuliusz VII
Rzut poddasze
Tuliusz VII
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz VII
Elewacja przód
Tuliusz VII
Elewacja boczna
Tuliusz VII
Elewacja boczna
Tuliusz VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tuliusz VII to projekt średniej wielkości domu o klasycznej formie z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym. Jego układ funkcjonalny został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić komfortowe i przyjemne użytkowanie dla dużej rodziny. Na parterze znajduje się część dzienna, która składa się z salonu wraz z jadalnią, z którego mamy wyjście na taras. Z salonem połączona jest przestronna kuchnia wraz ze spiżarnią. Na tym poziomie zaprojektowano również łazienkę oraz dodatkowy pokój, który ma osobne wyjście na taras. Dwustanowiskowy garaż łączy się z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi. Na poddaszu znajduje się część prywatna, która składa się z trzech sypialni, łazienki oraz pralni. Największa sypialnia posiada własną garderobę. Projekt ten zapewnia nam możliwość powiększenia miejsca poprzez adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne. Projekt dostępny jest w wersjach: - Tuliusz VI, Tuliusz Nowy i Tuliusz Nowy II, a także w wersjach z tradycyjną elewacją - Tuliusz, Tuliusz II, Tuliusz III, Tuliusz IV, Tuliusz V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 325 000 zł 256 000 zł 412 000 zł
Stan wykończony 553 000 zł 431 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne 57 000 zł 41 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.