Remont starego domu – jak go przeprowadzić?

Remont starego domu – jak go przeprowadzić?


Dbasz o swój dom z zewnątrz i od środka, pielęgnujesz otoczenie – wszystko po to, by jak najdłużej cieszyć się jego pięknem. Upływający czas powoduje jednak, że od czasu do czasu musisz przeprowadzić remont. Podpowiadamy, jak właściwie podejść do tematu.

W przypadku remontu starego domu najważniejsze są odpowiedni plan i budżet. Może się zdarzyć, że kilka pomieszczeń będzie wymagało różnych prac, dlatego tak ważne jest oszacowanie kosztów. Pamiętaj też, że niektóre prace budowlane lepiej wykonać wiosną i latem, a z pozostałymi można poczekać na chłodniejsze dni. Rozłożenie w czasie poszczególnych działań odciąży domowy budżet.

Jak zacząć remont starego domu?

Najważniejsze to dokładny plan i podjęcie decyzji, czy od razu remontujesz cały budynek czy po kolei pomieszczenia wymagające najpilniejszych napraw. Na komfortowe  funkcjonowanie całej rodziny największy wpływ mają łazienka i kuchnia. Oblicz, ile potrzebujesz płytek ceramicznych, kleju, fug i farby. Jeżeli będziesz wyrzucał stare meble, zadbaj o wynajęcie kontenera na te śmieci, które nie zmieszczą się w tradycyjnym pojemniku na odpady.

Jak duży remont?

Nie wiesz, jak dużo pracy Cię czeka? Sprawdź, jaki remont szykujesz – mały, średni czy generalny.

Remont mały – polega na renowacji wybranych elementów wykończeniowych, konstrukcji domu oraz instalacji. To również naprawa tynków wewnątrz i na zewnątrz domu, malowanie ścian i sufitów w każdym pomieszczeniu oraz wymiana posadzek. Ponadto wymieniana jest ceramika łazienkowa, grzejniki łazienkowe i kuchnie gazowe. W przypadku prac dotyczących instalacji elektrycznych inwestor zajmuje się także osprzętem łącznikowym i gniazdkami.

Remont średni – to roboty wykonywane podczas remontu małego, jak również wymiana starych instalacji i duża ilość napraw elementów wykończeniowych konstrukcji budynku. Remont średni obejmuje częściową rozbiórkę ścian działowych i postawienie ich w nowym miejscu, wymianę stolarki drzwiowej, posadzek, uszczelnienie dachu oraz wymianę systemu orynnowania. Ponadto jest przeprowadzana wymiana ceramiki łazienkowej, grzejników i zaworów oraz konserwacja rur gazowych (malowanie).

Remont generalny (duży) – równoznaczny z polepszeniem standardu użytkowego domu dzięki remontowi elementów konstrukcyjnych i wymianie elementów wykończeniowo- instalacyjnych na nowe o podwyższonych właściwościach techniczno-użytkowych. Podczas dużego remontu wykonuje się wiele prac polegających na rozbiórce, położeniu nowych izolacji zapobiegających przenikaniu wilgoci do ścian fundamentowych oraz wymianie:

Remont – samodzielnie czy z ekipą?

Jeśli zbudowałeś dom metodą gospodarczą, wiesz, że potrzeba nie tylko umiejętności, lecz także dużo wolnego czasu. Rozwiązaniem na czas remontu może być zatrudnienie tej samej ekipy, która budowała dom lub wybór sprawdzonej firmy budowlanej z polecenia rodziny czy znajomych.

Masz złe doświadczenia ze współpracy z robotnikami? Sprawdź tutaj, jak znaleźć wspólny język z ekipą budowlaną.

Koszty remontu domu

Trudno określić co do złotówki koszty budowy i remontu domu. Korzystając z gotowych kalkulatorów lub kosztorysów, pamiętaj, że przedstawiają orientacyjne, szacunkowe dane.

Koszty to w zależności od wielkości remontu:

 

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).