ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów z wejściem od południa

Wybierając projekt wymarzonego domu warto uwzględnić wszystkie parametry dotyczące działki , na której zamierzamy budować - nie tylko jej wielkość, warunki gruntowe, warunki zabudowy wynikające z Miejscowego Plan Zagospodarowania. Bardzo istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest usytuowanie naszej działki, a właściwie wjazdu na nią, względem stron świata. Działka z wjazdem od strony południowej wymaga odpowiedniego projektu domu, w którym strefa dzienna -salon, jadalnia, taras, zlokalizowana jest na elewacji frontowej budynku. Wówczas pomieszczenia te są najdłużej i najlepiej doświetlone światłem dziennym w ciągu dnia, co poprawia samopoczucie mieszkańców, oraz zmniejsza koszty ogrzewania budynku. Nie jest prosto znaleźć taki projekt, gdyż najczęściej, chcąc zapewnić mieszkańcom intymność, strefę dzienną umieszcza się tak, aby miała bezpośrednie wyjście i widok na ogród. Dlatego też spośród bogatej oferty naszych projektów wybraliśmy i zebraliśmy w jedno miejsce projekty domów zawierających takie rozwiązanie i umieściliśmy je w kategorii projektów domów z wejściem od południa. Znajdą tu Państwo domy małe, średnie, duże, parterowe, z poddaszem użytkowym, z garażem , bez garażu - wszystkie funkcjonalne i komfortowe, będące odpowiedzią na potrzeby właścicieli nietypowych działek.

... więcej

Domy z wejściem od południa

Czy budowa domu z wejściem od południa to coś, czego należy się obawiać? Absolutnie nie! Wykorzystując projekty naszej pracowni architektonicznej, postawią Państwo fantastyczny, funkcjonalny dom z wejściem od strony południowej, który zachwyci gości i będzie służył mieszkańcom przez długie, szczęśliwe lata.

Cechy domów z wejściem od południa:

  • Charakterystyczne budynki z wejściem od strony południowej posiadają specjalnie zaprojektowany układ tak, aby salon mógł zostać zlokalizowany na tej samej ścianie co wejście do budynku. Chodzi o zapewnienie dobrego doświetlenia głównym pomieszczeniom.
  • Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do wyboru typu domu – domy z wejściem od południa to zarówno budynki parterowe, jak również piętrowe, z użytkowym poddaszem czy też domy w zabudowie bliźniaczej.
  • Specyficzna konstrukcja nie sprawia żadnych problemów z funkcjonalnością domu, układ pomieszczeń jest przemyślany, a fachowcy z naszej pracowni dbają o to, aby komfort mieszkańców pozostał nienaruszony.

Plusy domów z wejściem od południa:

  • Można maksymalnie wykorzystać położenie domu względem słońca. Część dzienna budynku, czyli pomieszczenia takie jak kuchnia, jadalnia czy salon znajdują się od strony południowej, więc pozostają bardzo dobrze naświetlone przez słońce.
  • Część nocną umieścić można od strony północnej, w bardziej prywatnej części działki, co da mieszkańcom poczucie intymności i pomoże wypocząć. Naturalny podział domu na część dzienną i sypialną warto wykorzystać jak najlepiej.

Idealne dla:

  • Wszystkich posiadaczy działek, w przypadku których brama wjazdowa umiejscowiona zostanie po stronie południowej. 
  • Wielbicieli słońca, którym zależy na intensywnym korzystaniu z dóbr natury. Słoneczne południe spędzone z książką w salonie? To doskonały pomysł na relaks, który leży w zasięgu Państwa możliwości.
  • Inwestorów posiadających dużą powierzchnie parceli i takim, którym zależy na dużej ilości zieleni na działce – ułatwia to zabudowę. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się też żywopłot. W domu z wejściem od południa odnajdą się także miłośnicy spędzania leniwych, upalnych dni na tarasie, w cieniu. Tego typu budynek sprzyja takim rozwiązaniom.

Koszt domów z wejściem od południa:

Dom z wejściem od południa poza szczególnie przemyślanym układem pomieszczeń nie niesie za sobą ograniczeń architektonicznych, więc koszty jego budowy uzależnione będą przede wszystkim od indywidualnych decyzji inwestora związanych z wyborem projektów i materiałów. Większa powierzchnia użytkowa wymagać będzie większego budżetu, podobnie jak decyzja o wybudowaniu domu energooszczędnego. Istotny jest również wybór dachu: klasyczny dwuspadowy, wielospadowy, a może płaski? To wszystko wpływa na koszty całości.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×