ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota V to piękny, duży dom parterowy dla rodziny szukającej komfortu na najwyższym poziomie. Do wnętrza domu zaprasza wygodny wiatrołap z garderobą, co pozwala zachować ład i porządek w strefie wejścia. Część dzienna domu to salon połączony z jadalnią i kuchnią, tworzące dużą otwartą przestrzeń. Przestronna kuchnia posiada osobną spiżarnię oraz miejsce na wyspę. W jadalni zmieści się duży, rodzinny stół. Część wypoczynkowa ma wysoki sufit. Dopełnieniem całości jest zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem. Na uwagę zasługuje pokój rekreacyjny, z jedną ścianą całkowicie przeszkoloną, zaprojektowany tak, aby można go było w szybki sposób oddzielić od pokoju dziennego. W strefie prywatnej domowników znajdują się wc, łazienka, pralnia, trzy pokoje oraz moduł dla Rodziców z dużą sypialnią z wyjściem na taras, osobną łazienką i garderobą. W części gospodarczej zaprojektowano kotłownię oraz dwustanowiskowy garaż. Projekt dostępny jest w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej i innym układzie funkcjonalnym: z trzema sypialniami Dakota oraz Dakota III, z czterema sypialniami Dakota II i Dakota IV.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
287 000 zł 222 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
493 000 zł 369 000 zł 327 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
38 000 zł 28 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
98 600 zł 73 800 zł 65 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA172.0 m²
+ Powierzchnia garażu37.8 m²
Powierzchnia zabudowy281.9 m²
Kubatura netto653.7 m³
Powierzchnia dachu387.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku5.2 m
Min. wymiary działki dł.29.46 m
Min. wymiary działki szer.25.75 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    3 110 zł 3 360 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-14 12:13

4 godziny temu, Gość Renata napisał: Witam! Czy można by było zrobić część dzienną i sypialnianą szerszą o 1-1,5 m, czyli w sumie dom na szerokości zyskał by 2-3m? jeśli chodzi o dach to kąt musiał by zostać zmieniony na 30 stopni bo takie mamy warunki zabudowy, czy można by prosić jakąś symulacje jak w takiej sytuacji miały by sie proporcje budynku, czy nie zaburzyło by to wyglądu zbyt mocno? potrzebuje jeszcze wymiary pomieszczeń, pozdrawiam
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Można wprowadzić takie zmiany do projektu. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Możemy podzielić zakres prac na projekt koncepcyjny z wizualizacjami i projekt techniczny natomiast nie wykonujemy bezpłatnie wizualizacji projektu. Projekt można zamówić telefoniczne lub przez formularz na stronie internetowej. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-14 07:40

chodziło oczywiście o największą Dakote, prosze sie ze mna kontaktowac na adres swietojanska71@gmail.com. Jak wygląda zamawianie projektu, co muszę przygotować?pozdrawiam

Renata

+

2019-05-14 07:38

Witam! Czy można by było zrobić część dzienną i sypialnianą szerszą o 1-1,5 m, czyli w sumie dom na szerokości zyskał by 2-3m? jeśli chodzi o dach to kąt musiał by zostać zmieniony na 30 stopni bo takie mamy warunki zabudowy, czy można by prosić jakąś symulacje jak w takiej sytuacji miały by sie proporcje budynku, czy nie zaburzyło by to wyglądu zbyt mocno? potrzebuje jeszcze wymiary pomieszczeń, pozdrawiam

Renata

+

2019-05-08 07:01

10 godzin temu, Gość ania napisał: witam Serdecznie, interesuje mnie projekT Dakota V, a własciwie Dakota po prostu, ale z modyfikacja do 5 pokoi plus salon, czy któreś mniejsze Dakoty tak Panstwo przerobiliście? Lub czy w Dakocie V pokoj rekreacyjny moznaby bylo przerobić na cos a la gabinet/pokoj dla gosci, czyli mniej oszklone ściany od strony korytarza i salonu... poprosze takaze o wymiary pomieszczen, dziekuje andzia3@poczta.onet.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Na etapie adaptacji można przerobić pokój rekreacyjny na gabinet. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-05-07 20:34

witam Serdecznie, interesuje mnie projekT Dakota V, a własciwie Dakota po prostu, ale z modyfikacja do 5 pokoi plus salon, czy któreś mniejsze Dakoty tak Panstwo przerobiliście? Lub czy w Dakocie V pokoj rekreacyjny moznaby bylo przerobić na cos a la gabinet/pokoj dla gosci, czyli mniej oszklone ściany od strony korytarza i salonu... poprosze takaze o wymiary pomieszczen, dziekuje andzia3@poczta.onet.pl

ania

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×