Rzuty

Dominika
Rzut parter
Dominika
Rzut poddasze
Dominika
Rzut działki

Elewacje

Dominika
Elewacja przód
Dominika
Elewacja boczna
Dominika
Elewacja boczna
Dominika
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dominika to ciekawy projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Ze względu na rozkład pomieszczeń idealnie sprawdzi się w przypadku działek z wjazdem od południa. Ciekawym elementem jest dość nietypowo zaaranżowany taras wypoczynkowy. Do wnętrza domu prowadzi ukryte w podcieniu wejście. Z wiatrołapu przechodzi się do garderoby, skąd są przejścia z jednej strony do strefy gospodarczej (kotłownia + garaż jednostanowiskowy), a z drugiej do części dziennej domu. Przeszklony salon umieszczony został od strony frontowej i dość wyraźnie oddzielony od kuchni łączącej się z dużą jadalnią. Całości dopełnianą spora spiżarnia, gabinet oraz toaleta. Dyskretne schody prowadzą na poddasze, gdzie zaprojektowane zostały trzy sypialnie oraz ogólnodostępna garderoba i łazienka. Projekt dostępny w wersji z inną aranżacją elewacji i dachem bez okapów - Dominik.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 229 000 zł 179 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 391 000 zł 233 000 zł 222 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 11 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.