Rzuty

Amoniusz
Rzut parter
Amoniusz
Rzut poddasze
Amoniusz
Rzut działki

Elewacje

Amoniusz
Elewacja przód
Amoniusz
Elewacja boczna
Amoniusz
Elewacja boczna
Amoniusz
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Amoniusz to zgrabny i ustawny projekt domu, z wysuniętym garażem jednostanowiskowym. Na parterze mamy do dyspozycji przestronny salon z kominkiem i wyjściem na taras, jadalnię połączoną dyskretnie z kuchnią, niewielką łazienkę, z którą sąsiaduje klatka schodowa oraz gabinet. Przejscie do części gospodarczej jest bezpośrednio z wiatrołapu, w którym przewidziano miejsce na zabudowane szafy. Strefę nocną na poddaszu stanowią trzy wygodne sypialnie (w tym jedna z osobna garderobą) oraz obszerna łazienka. Doświetlona klatka schodowa nadaje wnętrzu ciepłego klimatu. Jest to dom idealny dla osób ceniących funkcjonalne wnętrza, gdyż pomimo niewielkiej powierzchni autorom projektu udało się dobrze rozplanować pomieszczenia. Projekt Amoniusz to budynek, który powinien zaspokoić potrzeby rodziny 4-5 osobowej i który idealnie będzie współgrać z otoczeniem istniejących już domów, jak i nowopowstających osiedli. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Amoniusz II i Amoniusz III oraz w wersji ze strychem i garażem jednostanowiskowym - Amoniusz IV, ze strychem i garażem dwustanowiskowym - Amoniusz V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 239 000 zł 211 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 385 000 zł 338 000 zł 321 000 zł
Elementy zewnętrzne 25 000 zł 22 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.