ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Sardynia to ciekawy dom jednorodzinny, o małej powierzchni użytkowej. Zaprojektowany w technologii szkieletowej, idealnie sprawdzi się jako dom letniskowy. Na parterze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę oraz strefę wspólną - salon, jadalnię i aneks kuchenny. Szerokie drzwi balkonowe prowadzą na piękny, zadaszony taras, który w sezonie letnim staje się przedłużeniem pokoju dziennego. Warto zauważyć, że nad salonem jest wysoki sufit, który dodaje lekkości i przestronności.

Konstrukcja

Szkieletowa drewniana.

Wykończenie

Elewacje pokryte blachą na rąbek stojący, tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - blacha na rąbek.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
158 000 zł 121 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
246 000 zł 187 000 zł 158 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
9 000 zł 7 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
49 200 zł 37 400 zł 31 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA49.2 m²
+ Strych11.6 m²
Powierzchnia zabudowy88.7 m²
Kubatura netto129.7 m³
Powierzchnia dachu114.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku6.4 m
Min. wymiary działki dł.14.79 m
Min. wymiary działki szer.19.91 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 165 zł 2 415 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-04 11:25

1 godzinę temu, Gość Grzegorz napisał: Dzień dobry. Czy strych można potraktować jako użytkowe poddasze? czy możliwa jest zmiana projektowa polegająca na niewielkim powiększeniu długości i szerokości domu (1-2 m) w celu przygotowania antresoli wyglądającej podobnie jak to ma miejsce w projekcie Ametyst?
Dzień dobry, w projekcie Sardynia poddasze jest przygotowane do adaptacji, znajduje się tam antresola i pomieszczenie o powierzchni użytkowej 11,6m2. Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-10-04 09:45

Dzień dobry. Czy strych można potraktować jako użytkowe poddasze? czy możliwa jest zmiana projektowa polegająca na niewielkim powiększeniu długości i szerokości domu (1-2 m) w celu przygotowania antresoli wyglądającej podobnie jak to ma miejsce w projekcie Ametyst?

Grzegorz

+

2018-04-24 06:51

ile kosztuje budowa domu pod klucz?
Projekt Sardynia jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej skończeniu będą dostępne rysunki szczegółowe oraz koszty budowy. Projekt będzie gotowy początkiem czerwca. Czas oczekiwania na kosztorys to 2-3 tygodnie od zakończenia dokumentacji technicznej. Proszę o przypomnienie się w tym terminie o materiały do projektu.

Dobre Domy

+

2018-04-23 20:17

ile kosztuje budowa domu pod klucz?

Tomek

+

2018-02-06 08:21

Projekt domu Sardynia   Szczegółowy opis projektu domu Sardynia znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/sardynia     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×