Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Sardynia to ciekawy dom jednorodzinny, o małej powierzchni użytkowej. Zaprojektowany w technologii szkieletowej, idealnie sprawdzi się jako dom letniskowy. Na parterze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę oraz strefę wspólną - salon, jadalnię i aneks kuchenny. Szerokie drzwi balkonowe prowadzą na piękny, zadaszony taras, który w sezonie letnim staje się przedłużeniem pokoju dziennego. Warto zauważyć, że nad salonem jest wysoki sufit, który dodaje lekkości i przestronności.

Konstrukcja

Szkieletowa drewniana.

Wykończenie

Elewacje pokryte blachą na rąbek stojący, tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - blacha na rąbek.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
158 000 zł 121 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
246 000 zł 187 000 zł 158 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
9 000 zł 7 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
49 200 zł 37 400 zł 31 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA49.2 m²
+ Strych11.6 m²
Powierzchnia zabudowy88.7 m²
Kubatura netto129.7 m³
Powierzchnia dachu114.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku6.4 m
Min. wymiary działki dł.14.79 m
Min. wymiary działki szer.19.91 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 060 zł 2 310 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-04-24 06:51

ile kosztuje budowa domu pod klucz?
Projekt Sardynia jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej skończeniu będą dostępne rysunki szczegółowe oraz koszty budowy. Projekt będzie gotowy początkiem czerwca. Czas oczekiwania na kosztorys to 2-3 tygodnie od zakończenia dokumentacji technicznej. Proszę o przypomnienie się w tym terminie o materiały do projektu.

Dobre Domy

+

2018-04-23 20:17

ile kosztuje budowa domu pod klucz?

Tomek

+

2018-02-06 08:21

Projekt domu Sardynia   Szczegółowy opis projektu domu Sardynia znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/sardynia     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 54.198.27.243
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×