ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Elegancki, przestronny dom dla rodziny 4-6-osobowej, ceniącej wygodę i komfort użytkowania. Z zewnątrz budynek prezentuje się bardzo okazale. Bryła budynku intryguje licznymi wcięciami i podcieniami. Biały tynk przełamany został ciemną stolarką okienną, okładziną drewnianą w karmelowym odcieniu oraz okładziną kamienną. Dzięki licznym przeszkleniom dom nabrał lekkości. Parter domu to w głównej mierze strefa dzienna, skupiona wokół kominka. Salon łączy się z jadalnią, jednak każde z tych pomieszczeń zachowuje odrębność. Położona nieco na uboczu kuchnia powiększona została o podręczną spiżarnię. W wiatrołapie i hallu przewidziano miejsce na zabudowane szafy. Dodatkowy pokój, z dyskretnym wejściem, świetnie sprawdzi się jako gabinet. Całości dopełnia niewielka, ale funkcjonalna łazienka. Do garażu i kotłowni jest wejście z wiatrołapu. Na piętrze architekci zaplanowali cztery duże, ustawne sypialnie (w tym jednak ma osobną garderobę i łazienkę, oraz wyjście na taras), łazienkę i pralnię. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
324 000 zł 248 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
501 000 zł 376 000 zł 351 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
19 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
100 200 zł 75 200 zł 70 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA164.4 m²
+ Powierzchnia garażu31.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.3 m²
Powierzchnia zabudowy162.4 m²
Kubatura netto616.9 m³
Powierzchnia dachu178.9 m²
Kąt nachylenia dachu22°
Wysokość budynku8.9 m
Min. wymiary działki dł.20.40 m
Min. wymiary działki szer.22.80 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-11 11:54

48 minut temu, matt2000 napisał: Witam, Czy ktoś z Państwa analizował zmianę stropu monolitycznego pomiędzy parterem a piętrem na strop typu SMART (płyty) lub Terriva? Czy projekt przewiduje taką zmianę? Z góry dziękuję za odpowiedź.  Pozdrawiam Maciej
Dzień dobry, w tym projekcie strop monolityczny okazał się rozwiązaniem optymalnym. Duże rozpiętości pomiędzy ścianami nośnymi/belkami konstrukcyjnymi i usytuowanie schodów uniemożliwiło zastosowanie stopu gęstożebrowego Teriva, jaki stosujemy w większości naszych projektów. Istnieje możliwość zmiany stropu na inny rodzaj. Decyzję o tym powinien podjąć architekt adaptujący po analizie przeprowadzonej przez konstruktora.  Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2019-02-11 10:58

Witam, Czy ktoś z Państwa analizował zmianę stropu monolitycznego pomiędzy parterem a piętrem na strop typu SMART (płyty) lub Terriva? Czy projekt przewiduje taką zmianę? Z góry dziękuję za odpowiedź.  Pozdrawiam Maciej

matt2000

+

2019-02-07 18:02

Witam czy jest ktoś na forum kto buduje bądź budował ten projekt? jeśli tak proszę o kontakt d.drzewiecki1@wp.pl mam kilka pytań.

Daniel

+

2019-01-25 20:28

W dniu 9.08.2018 o 22:10, Gość Kasia napisał: Witam, my także zakończyliśmy budowę Honoraty II, aktualnie nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym. Całkowity koszt do tej pory to około 230 tyś. Stan surowy otwarty kosztował nas około 194 tyś. 
Witam Pani Kasiu,  czy mogłabym prosić o kontakt mailowy:  dominika_grosman@onet.eu.  Mam kilka pytań, byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc.  Gdzie zbudował się Wasz domek ? Pozdrawiam,  Dominika   

donbar

+

2019-01-25 20:20

W dniu 21.12.2017 o 18:47, Gość Helena napisał: Właśnie postawiliśmy ten domek - aktualnie mamy stan surowy zamknięty. Całkowity koszt brutto ( ze wszystkim dosłownie, wliczając projekt, geodetów, zakupy materiałów, robociznę, okna i drzwi, dach, rynny i wszystkie koszty jakie były) wyniósł nas 222 tys. zł. Nie są to najtańsze materiały, raczej te lepsze  Domek fajnie wygląda w środku. Szczerze polecam :-)
Witam Pani Heleno,  przymierzamy się do budowy Honoraty. Mam prośbę czy mogłaby Pani przesłać nam zestawienie kosztów do stanu surowego zamkniętego ? dominika_grosman@onet.eu Czy w kwotę, którą Pani podała wliczona jest też cena działki ??  Chętnie zobaczyłabym też zdjęcia, z budowy jak też stanu wykończonego. Gdzie znajduję się  Pani domek ?? Pozdrawiam,  Dominika  

donbar

+

Twój IP: 3.84.243.246
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×