ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt Marina jest znakomitą propozycją dla rodzin 4-5-osobowych, poszukujących jednorodzinnego domu z czterema sypialniami na poddaszu. Bryła budynku jest prosta, a dach nieskomplikowany, co wpłynie pozytywnie na koszty budowy. Białe ściany zestawione zostały z ciepłą, drewnianą stolarką i jasną okładziną klinkierową. Parter domu podzielony jest na dwie strefy. Część gospodarcza, obejmująca jednostanowiskowy garaż oraz kotłownię, dostępny jest bezpośrednio z wiatrołapu. Część dzienna obejmuje duży salon połączony z jadalnią i kuchnią, spiżarnię oraz łazienkę. Na poddaszu umieszczone zostały cztery sypialnie (w tym jedna z wydzielonym miejscem na garderobę) oraz duża łazienka. Projekt dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Marina II oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej, z trzema pokojami na poddaszu - Marina Mała (garaż jednostanowiskowy) i Marina Mała II (garaż dwustanowiskowy).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
202 000 zł 153 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
359 000 zł 263 000 zł 247 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
71 800 zł 52 600 zł 49 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA130.4 m²
+ Powierzchnia garażu21.7 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.7 m²
Powierzchnia zabudowy134.4 m²
Kubatura netto559.9 m³
Powierzchnia dachu211.0 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.61 m
Min. wymiary działki szer.20.55 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-24 05:53

12 godzin temu, Gość maciej napisał: 7 Witam czy mogą państwo przesłać nam: - ile wynosi koszt surowy zamknięty tego domu? oraz - na ile jest szacowany całkowity koszt domu pod klucz? Prosze o podeslanie kosztorysu na 2585000@wp.pl
Dzień dobry, materiały dotyczące kosztów budowy zostały wysłane na podany adres. Tabelka z kosztami budowy znajduje się również na naszej stronie internetowej, pod opisem projektu. Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2019-04-23 17:13

7 Witam czy mogą państwo przesłać nam: - ile wynosi koszt surowy zamknięty tego domu? oraz - na ile jest szacowany całkowity koszt domu pod klucz? Prosze o podeslanie kosztorysu na 2585000@wp.pl

maciej

+

2018-12-03 09:03

W dniu 1.12.2018 o 21:16, Gość Piotr napisał: Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka jest wysokość ściany kolankowej, całkowita powierzchnia podłóg, oraz całkowita kubatura budynku?Jaka jest wysokość poziomu zero?
Dzień dobry, wysokość ścianki kolankowej wynosi 66cm. Powierzchnia użytkowa parteru 94,19 m kw, natomiast powierzchnia piętra liczona po podłodze 84,21 m kw. Kubatura brutto budynku wynosi 784,43 m3,  kubatura wewnętrzna netto parteru 284,23 m3, wewnętrzna netto poddasza 275,64 m3. Grunt jest na poziomie  -0,30 cm. W razie potrzeby proszę podać adres e-mail, wówczas wyślemy rzuty oraz przekroje z wymiarami. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-01 20:16

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka jest wysokość ściany kolankowej, całkowita powierzchnia podłóg, oraz całkowita kubatura budynku?Jaka jest wysokość poziomu zero?

Piotr

+

2018-02-13 08:01

Witam czy mogą państwo przesłać nam:  - ile wynosi koszt surowy zamknięty tego domu? oraz - na ile jest szacowany całkowity koszt domu pod klucz? Jeśli to możliwe proszę o odpowiedź na meila: justynalokiec@wp.pl
Witam Wyceny kosztorysowe dla domu Marina powinny być gotowe na początku przyszłego tygodnia.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×