Z czego zbudować garaż wolnostojący?

Z czego zbudować garaż wolnostojący?


Garaż wolnostojący to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy dysponują sporą przestrzenią na działce i chcą zadbać o to, aby estetyka garażu była zgodna ze stylistyką projektu domu. Wybierając taki garaż, należy jednak zdecydować, z jakiego materiału go wybudować. Dowiedz się, które surowce możesz wykorzystać, i poznaj różne oblicza garażu wolnostojącego!

Co lepsze – garaż połączony z domem czy wolnostojący? Z pewnością jedną z podstawowych zalet garażu niezależnego od bryły domu jest to, że możesz zaoszczędzić na jego budowie. Jeśli nie jesteś do tego zmuszony, nie potrzebujesz instalować w nim ogrzewania czy dodatkowych warstw izolacji na ścianach (jak w przypadku garażu w podpiwniczeniu). Oprócz tego garaż wolnostojący pozwala również odizolować dom od hałasów oraz zapachu spalin, które generują samochody.

Wciąż wahasz się między garażem oddzielonym od domu a wbudowanym w jego bryłę? Zobacz projekty domów z garażem przygotowane przez architektów naszej pracowni i sprawdź, które bardziej przypadną Ci do gustu.

Garaż blaszany, garaż murowany – najtańszy i najmniej estetyczny

Najtańszym sposobem na budowę garażu wolnostojącego jest garaż blaszany (wykonany najczęściej z blachy ocynkowanej). Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się sprzedażą oraz montażem takich garaży – w zależności od wymiarów oraz rodzaju dachu (jedno- lub dwuspadowy) całkowity koszt zakupu i montażu garażu jednostanowiskowego może zamknąć się między 1 200 a 2 000 zł. Za garaż blaszany mieszczący dwa samochody zapłacisz odpowiednio więcej, od 2 000 zł w górę.

Minusy? Garaże z blachy nie zawsze łączą się z estetyką nowoczesnego projektu domu. Inną wadą jest to, że garaż wolnostojący wybudowany z tego materiału szybko się nagrzewa i szybko traci temperaturę – może to wpłynąć negatywnie np. na stan akumulatora w samochodzie lub przechowywanych w garażu środków czystości. Stalowy stelaż garażu jest również podatny na uszkodzenia mechaniczne, przez co garaż blaszany może nie chronić Twojego samochodu w trakcie gwałtownej burzy.

Wytrzymalszym rozwiązaniem jest garaż murowany, najczęściej budowany z betonu komórkowego. Wymaga on jednak otynkowania oraz przygotowania pokrycia dachowego z blachodachówki. Orientacyjna cena takiego przedsięwzięcia wynosi jednak znacznie więcej niż w przypadku garażu blaszanego (ok. 20 000 zł).

Garaż drewniany, garaż żelbetowy – który wybrać?

Jeśli zależy Ci na połączeniu estetyki garażu z elewacją Twojego tradycyjnego domu, pomyśl o budowie garażu drewnianego. W tym przypadku ceny wzrastają w zależności od użytych materiałów:

Wybierając ten typ garażu, płacisz więc przede wszystkim za estetykę, nie za wytrzymałość. Nawet najlepiej zabezpieczone drewno źle zniesie bowiem np. upadek gałęzi. Oprócz tego unoszące się w garażu opary paliwa mogą grozić pożarem chociażby przy odpalaniu samochodu. Dlatego na garaż wolnostojący wykonany z drewna najczęściej decydują się osoby, które korzystają z niego w charakterze magazynu, pokoju do gier lub sali prób muzycznych.

Nie chcesz rezygnować z drewnianej estetyki, a mimo tego potrzebujesz przechowywać w nim samochód? Istnieje kilka rozwiązań:

Popularnym materiałem używanym do budowy garażu jest żelbeton. Orientacyjne ceny różnego rozmiaru budynków wahają się między 2 000 a 7 000 zł. Sam materiał gwarantuje dużą wytrzymałość garażu wolnostojącego na uszkodzenia i opady atmosferyczne.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania pracownia projektowa Dobre Domy.

 

ball gown prom dress

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).