Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Co lepsze – garaż połączony z domem czy w oddzielnym budynku?

Co lepsze – garaż połączony z domem czy w oddzielnym budynku?


Jeżeli masz samochód, koniecznie uwzględnij ten fakt przy wyborze projektu domu. Do dyspozycji masz garaże wolnostojące, czyli w formie osobnych pomieszczeń, lub te połączone z budynkiem. Zobacz, jakie są wady i zalety obu wymienionych rozwiązań.

Garaż to nie tylko miejsce, w którym bezpiecznie przechowuje się auto. W przypadku domu jednorodzinnego często pełni on także funkcje dodatkowego pomieszczenia do składowania rowerów, narzędzi i innych rzeczy.

Garaż połączony z domem

Jeżeli chcesz, by Twój dom wyglądał nowocześnie i miał spójną bryłę, wybierz projekt domu z garażem, który będzie wpisany w budynek. Takie rozwiązanie zapewnia dostęp zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pozwala Ci łatwo dostać się do samochodu z parteru – bez konieczności wychodzenia na dwór do oddalonego budynku, co przy kiepskiej pogodzie nie jest komfortowe. Budując dom połączony z garażem, możesz wybrać, czy pomieszczenie będzie zlokalizowane na poziomie parteru (co jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, jednak „zabierającym” miejsce), czy w piwnicy (to droższa opcja, ponieważ podpiwniczenie domu wiąże się ze znacznymi kosztami).

A wady? Garaż wbudowany w bryłę budynku i znajdujący się na parterze zmniejsza powierzchnię mieszkalną (czego nie robi garaż w piwnicy i wolnostojący). Natomiast w przypadku tego, który mieści się w piwnicy – należy zwrócić uwagę, by wjazd nie był zbyt stromy, co utrudniałoby domownikom korzystanie z niego. Garaż w bryle budynku może niekiedy również przytłaczać elewację, dlatego warto, by brama wjazdowa była spójna z zewnętrzną aranżacją całego domu.

Garaż z jedną czy dwiema bramami? Zobacz, co wybrać?

Garaż wolnostojący

Jeżeli zdecydowałeś się na projekt domu bez garażu i masz odpowiednio dużo miejsca na działce, możesz dobudować wolnostojące miejsce dla swojego samochodu. W tym przypadku powierzchnia garażu nie jest ograniczana rozmiarami przewidzianymi w projekcie. Poza tym garaż wolnostojący może służyć jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. W porównaniu do garażu wbudowanego w dom, wolnostojący pozwala oszczędzić na ociepleniu, które jest konieczne w pierwszym przypadku, żeby ciepło nie uciekało z domu przez bramę garażową i wejście od wewnątrz. Zwróć jednak uwagę, żeby budynek był dopasowany do stylu, w jakim zbudowałeś dom. Nie chcesz chyba uzyskać wrażenia, że każdy budynek na Twojej działce jest „z innej parafii”?

Jakie jeszcze możliwości daje garaż wolnostojący? Przede wszystkim możesz w dowolnym momencie go postawić. Jeżeli budowa domu pochłonęła większość funduszy, bez problemu odłożysz w czasie postawienie garażu bez szkody dla całej inwestycji. Wolnostojące miejsce dla samochodu daje możliwość dowolnej lokalizacji na działce. Warto pomyśleć o dobudowaniu drzwi, dzięki którym nie będzie trzeba za każdym razem otwierać bramy garażowej.

Sprawdź też: jak wybrać garaż do domu jednorodzinnego?

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie