Rzuty

Anteusz z wykuszem 1G
Rzut parter
Anteusz z wykuszem 1G
Rzut poddasze
Anteusz z wykuszem 1G
Rzut działki

Elewacje

Anteusz z wykuszem 1G
Elewacja przód
Anteusz z wykuszem 1G
Elewacja boczna
Anteusz z wykuszem 1G
Elewacja boczna
Anteusz z wykuszem 1G
Elewacja tył

Przekroje

Anteusz z wykuszem 1G
Przekroje

Opis

Anteusz z Wykuszem to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, zaprojektowany w klasycznym stylu. To co go wyróżnia, to bardzo ciekawy, nietuzinkowy wykusz w prostokątnym kształcie, zapewniający mieszkańcom piękny, panoramiczny widok. Prosta forma budynku, uwydatniona przez zastosowanie białego koloru na elewacji, ładnie kontrastuje z ciemnobrązowym dachem i drewnianą stolarką. Jasna, kamienna okładzina na cokole oraz w postaci akcentów na ścianach dodaje budynkowi elegancji i szyku. Plan domu oparty jest na kwadracie, do którego przylega garaż. Wnętrze jest bardzo funkcjonalnie rozplanowane. Wiatrołap łączy się z niewielką garderobą, przez którą przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Parter domu w całości zajęty jest przez strefę dzienną, w centrum której zaplanowano kominek. Przestronny pokój dzienny tworzy jedną przestrzeń z jadalnią. Otwarta na jadalnię kuchnia posiada spiżarnię, co przypadnie do gustu niejednej Pani domu. W ramach adaptacji można zrezygnować ze spiżarni powiększając w ten sposób kuchnię. Przylegający do salonu gabinet można wykorzystać jako pokój gościnny. Na poddaszu zaprojektowano część prywatną mieszkańców. Znajdują się tam trzy pokoje - każdy z wyjściem na balkon, oraz łazienka połączona z pralnią, co jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Dom posiada również strych, dostępny z klatki schodowej. Projekt dostepny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Anteusz z Wykuszem 2G.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 213 000 zł 156 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 422 000 zł 300 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.