Rzuty

Telimena IV
Rzut parter
Telimena IV
Rzut poddasze
Telimena IV
Rzut działki

Elewacje

Telimena IV
Elewacja przód
Telimena IV
Elewacja boczna
Telimena IV
Elewacja boczna
Telimena IV
Elewacja tył

Przekroje

Telimena IV
Przekroje

Opis

Telimena IV to dom z użytkowym poddaszem, który z pewnością wyróżni się na tle innych domów jednorodzinnych. Zestawienie bieli z grafitem i naturalnym brązem daje wrażenie nie mijającej klasyki. Taras ogrodowy urozmaica elewację frontową nadając jej osobliwego charakteru. Uwagę przykuwają duże przeszklenia. Cecha charakterystyczną tego projektu jest umiejscowienie salonu od strony frontowej domu, co sprawia że dom ten idealnie nada się na działki z wjazdem od południa. Na parterze - obok znakomicie zaaranżowanej strefy dziennej z dwustronnym kominkiem, który nie tylko uzupełnia wystrój wnętrza, ale również może pełnić rolę grilla, znajdują się schowek, toaleta, oraz garaż z przejściem do kotłowni. Olbrzymim plusem jest wydzielenie miejsca w hallu i wiatrołapie na duże, zabudowane szafy. Na poddaszu zaprojektowane są trzy pokoje, przestronna łazienka i wspólna garderoba. Projekt tego wyjątkowego domu z poddaszem dostępny jest w wersjach z pokojem dziennym od strony ogrodowej: o mniejszej powierzchni użytkowej - Telimena, oraz większej: Telimena II 1G, Telimena II 2G oraz Telimena III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 202 000 zł 179 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 356 000 zł 313 000 zł 303 000 zł
Elementy zewnętrzne 14 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.