Rzuty

Tuliusz IV
Rzut parter
Tuliusz IV
Rzut poddasze
Tuliusz IV
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz IV
Elewacja przód
Tuliusz IV
Elewacja boczna
Tuliusz IV
Elewacja boczna
Tuliusz IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tuliusz IV to projekt stworzony z myślą o Inwestorach preferujących tradycyjny styl w architekturze domów jednorodzinnych. Przytulny i ciepły, a jednocześnie funkcjonalny - ten dom idealnie odpowie na potrzeby 4-5-osobowej rodziny. Kremowa elewacje doskonale współgra z piaskową okładziną i drewnianą stolarką. Na parterze architekci zaprojektowali strefę dzienną. Salon łączy się przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią. Niewielka łazienka w hallu i spiżarnia dopełniają całości. Dyskretnie umieszczony dodatkowy pokój świetnie sprawdzi się jako gabinet lub pokój dla Seniora. Strefa gospodarcza to pomieszczenie gospodarcze, jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia. Na poddaszu umieszczono strefę nocną. Znajdują się tam trzy sypialnie (jedna z osobną garderobą), pralnia, łazienka oraz strych. Każdy pokój posiada wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Tuliusz V oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń: Tuliusz, Tulisz II, Tuliusz III oraz Tuliusz Nowy i Tuliusz Nowy II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetnowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków silikatowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 263 000 zł 207 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 473 000 zł 365 000 zł 339 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.