Rzuty

Dakota Va
Rzut parter
Dakota Va
Rzut działki

Elewacje

Dakota Va
Elewacja przód
Dakota Va
Elewacja boczna
Dakota Va
Elewacja boczna
Dakota Va
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dakota Va jest dużym i komfortowym domem parterowym o bardzo ciekawej bryle i elewacji wykonanej z okładziny kamiennej i drewnianej, nadającej temu projektowi prestiżu. Dom ten posiada przestronną strefę dzienną, na którą składa się salon z jadalnią i otwartą kuchnią oraz pokój rekreacyjny. Jedna ze ścian jest w całości szklana i po jej otwarciu mamy dostęp do zadaszonego tarasu. Atutem jest dwustronny kominek, z którego możemy korzystać zarówno w salonie jak i na tarasie. Projekt ten jest wyposażony w dwie duże łazienki oraz pralnię. W strefie prywatnej zlokalizowano cztery sypialnie, w tym jedną z własną garderobą i łazienką. Strefa gospodarcza to dwustanowiskowy garaż i pomieszczenie gospodarcze. Projekt dostępny jest w wersjach o nieco innym układzie funkcjonalnym Dakota V, o mniejszej powierzchni użytkowej i innym układzie funkcjonalnym: z trzema sypialniami Dakota, Dakota VIII i Dakota III, z czterema sypialniami Dakota II i Dakota IV, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym: Dakota VI, Dakota VII oraz ze strychem do adaptacji Dakota IX i Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 342 000 zł 272 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 585 000 zł 461 000 zł 429 000 zł
Elementy zewnętrzne 79 000 zł 57 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.