Rzuty

Tulio II
Rzut parter
Tulio II
Rzut poddasze
Tulio II
Rzut działki

Elewacje

Tulio II
Elewacja przód
Tulio II
Elewacja boczna
Tulio II
Elewacja boczna
Tulio II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Projekt klasycznego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem i dużym, dwustanowiskowym garaż. Na parterze architekci zaplanowali otwartą strefę dzienną, w której salon przestrzennie łączy się z jadalnią i kuchnią. Niewielka spiżarnia przypadnie do gustu Pani domu. Całość parteru uzupełniona jest o łazienkę i gabinet z bezpośrednim wyjściem na taras. Niewielkie pomieszczenie gospodarcze stanowi łącznik między wiatrołapem a garażem, skąd dalej przechodzi się do kotłowni. Na użytkowym poddaszu zaplanowano trzy pokoje (jeden z własną garderobą), pralnię, łazienkę oraz strych, który w ramach adaptacji można przekształcić w wygodny moduł dla Rodziców, z dużą sypialnią oraz prywatną łazienką i garderobą. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tulio.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 298 000 zł 238 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 511 000 zł 404 000 zł 387 000 zł
Elementy zewnętrzne 43 000 zł 32 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.