Rzuty

Westa
Rzut parter
Westa
Rzut poddasze
Westa
Rzut działki

Elewacje

Westa
Elewacja przód
Westa
Elewacja boczna
Westa
Elewacja boczna
Westa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Westa to projekt domu nowoczesnego, przestronnego, wygodnego i praktycznego - idealny dla 4-6-osobowej rodziny. Ciekawa bryła tego domu świetnie współgra z funkcjonalnym wnętrzem. Obszerny taras zachęca do korzystania z jego uroków w ciepłe, letnie dni. Wnętrze domu charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami. Cała część dzienna ulokowana jest od strony tylniej elewacji, co sprawi, że nawet przy zwykłym przygotowywaniu posiłków mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem ogrodu. Strefa dzienna to jedna, wspólna przestrzeń, w której centrum stoi kominek. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkowo możliwość wykonania ogrzewania kominkowego. Ciekawie wykonane schody mogą stać się ozdobą przestronnego salonu. W jadalni zmieści się duży stół, przy którym zmieści się nawet liczna rodzina. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zaprojektowano poręczną spiżarnię oraz niewielką łazienkę. Dopełnieniem parteru jest gabinet. Z wiatrołapu przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Poddasze składa się z trzech, bardzo wygodnych sypialni, z których każda ma własną garderobę. Wspólna łazienka jest duża i ustawna. Projekt Westa powinien przypaść do gustu ludziom ceniącym sobie komfort codziennego życia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 218 000 zł 167 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 398 000 zł 296 000 zł 274 000 zł
Elementy zewnętrzne 10 000 zł 7 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.