ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Westa to projekt domu nowoczesnego, przestronnego, wygodnego i praktycznego - idealny dla 4-6-osobowej rodziny. Ciekawa bryła tego domu świetnie współgra z funkcjonalnym wnętrzem. Obszerny taras zachęca do korzystania z jego uroków w ciepłe, letnie dni. Wnętrze domu charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami. Cała część dzienna ulokowana jest od strony tylniej elewacji, co sprawi, że nawet przy zwykłym przygotowywaniu posiłków mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem ogrodu. Strefa dzienna to jedna, wspólna przestrzeń, w której centrum stoi kominek. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkowo możliwość wykonania ogrzewania kominkowego. Ciekawie wykonane schody mogą stać się ozdobą przestronnego salonu. W jadalni zmieści się duży stół, przy którym zmieści się nawet liczna rodzina. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zaprojektowano poręczną spiżarnię oraz niewielką łazienkę. Dopełnieniem parteru jest gabinet. Z wiatrołapu przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu. Poddasze składa się z trzech, bardzo wygodnych sypialni, z których każda ma własną garderobę. Wspólna łazienka jest duża i ustawna. Projekt Westa powinien przypaść do gustu ludziom ceniącym sobie komfort codziennego życia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
218 000 zł 167 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
398 000 zł 296 000 zł 274 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
10 000 zł 7 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 600 zł 59 200 zł 54 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA147.3 m²
+ Powierzchnia garażu20.1 m²
Powierzchnia zabudowy150.0 m²
Kubatura netto534.1 m³
Powierzchnia dachu133.8 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.20.90 m
Min. wymiary działki szer.20.10 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 690 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-01-25 11:08

Jestem na etapie wykańczania ww. domu.
Panie Jacku, jakieś "usprawnienia" projektu bądź problemy z projektem w trakcie budowy były?

Jan

+

2017-01-18 12:04

Jestem na etapie wykańczania ww. domu.
Prosimy o zdjęcia.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-01-18 10:16

Jestem na etapie wykańczania ww. domu.

Jacek

+

2016-12-30 21:19

Czy ktoś budował dom z tego projektu?

MAciek

+

2015-10-13 07:17

UWAGA!   Konkurs fotograficzny!     Zobacz szczegóły!

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×