ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Bliźniaki

... więcej

Dom bliźniak to inwestycja o wielu możliwościach. Pozwala zaoszczędzić na kupnie działki, samej budowie domu i późniejszej eksploatacji oraz jest dobrym zabezpieczeniem na przyszłość dla dzieci. Dodatkowo projekty domów bliźniaczych pod względem funkcjonalności niczym nie różnią się od tradycyjnych domów. Należy jednak pamiętać, że domy bliźniacze wymagają działki o dużej powierzchni, dlatego o wiele tańszym rozwiązaniem będzie bliźniak wielokondygnacyjny.

Dom bliźniak – projekt ekonomiczny

Projekt bliźniaka to przede wszystkim rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym. Po pierwsze – jeśli uda się namówić na budowę drugiej części domu kogoś z rodziny, znajomych lub przyjaciół, o wiele tańszy może okazać się zarówno sam zakup działki, jak i koszty budowy. Warto pamiętać, że domy bliźniacze i ich segmenty bardzo często można stawiać na relatywnie wąskich działkach, na których trudno byłoby o budowę tradycyjnego domu dwurodzinnego.

Z drugiej strony dom w zabudowie bliźniaczej może być bardzo ciekawym pomysłem na inwestycję oraz zabezpieczenie rodziny na przyszłość – dopóki np. dzieci są małe, druga połowa bliźniaka może być wynajmowana, a później przejść w posiadanie najmłodszego pokolenia. Nie można zapominać, że projekt bliźniaka pozwala również na łatwiejsze i mniej pracochłonne zagospodarowanie otaczającej budynek zieleni – praca rozkłada się bowiem na dwie rodziny.

Projekty domów bliźniaczych – piętrowe czy parterowe?

Domy bliźniacze to zazwyczaj budynki wielokondygnacyjne – z użytkowym poddaszem lub piętrowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać stosunkowo sporą powierzchnię użytkową przy niedużej działce. Projekt bliźniaka parterowego nie będzie łatwą inwestycją – aby zbudować bliźniaka z jedną kondygnacją, potrzebna jest działka o dużej powierzchni, co podniesie koszty zarówno zakupu gruntu, jak i późniejszej budowy. Jeśli zdecydujemy się na projekt domu bliźniak piętrowego, możemy zyskać miejsce np. na garaż czy dodatkowe pomieszczenia gospodarcze.

Projekt domu bliźniak – nowoczesny czy tradycyjny?

Nasza oferta projektów bliźniaków obejmuje różne style. Można u nas znaleźć zarówno projekty domów bliźniaczych nowoczesne – z parterem podzielonym na strefę aktywności dziennej oraz strefę gospodarczą, a także piętrem z określoną liczbą sypialni i łazienek – jak i domy bliźniacze o tradycyjnej konstrukcji. W zależności od indywidualnych potrzeb i gustów można wybrać projekty domów bliźniak z dachami spadzistymi lub dachem płaskim, z elewacjami pokrytymi tynkami strukturalnymi lub cegłą klinkierową, z dachem wykończonym dachówkami cementowymi lub ceramicznymi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×