Nowoczesny dom jednorodzinny – najważniejsze cechy

Nowoczesny dom jednorodzinny – najważniejsze cechy


Minimalizm i optymalne wykorzystanie dostępnych przestrzeni to podstawowe cechy projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych. Z tekstu dowiesz się więcej na ich temat!

Nowoczesność wypiera tradycję w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia. Zmian nie uniknęła także branża architektoniczna oraz budowlana, bowiem w katalogach, na stronach oraz na ulicach pojawia się coraz więcej domów zaprojektowanych w nowoczesny sposób z wykorzystaniem zdobyczy XXI wieku.

Sprawdźmy zatem, czym powinien się charakteryzować nowoczesny dom jednorodzinny:

  1. Minimalistyczną stylistyką

Architekci, tworząc współczesne projekty domów, bardzo często sięgają po proste i oszczędne formy. Choć można by pomyśleć, że w ten sposób odbiera się projektom wyrazistość, nic bardziej mylnego. Oszczędność detali sprzyja bogatym i różnorodnym doznaniom estetycznym. Zapewnia także harmonijne wykończenie całości, które z pewnością każdemu przypadnie do gustu.

Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych bardzo często opierają się na klasycznych bryłach, co umożliwia funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

  1. Inteligentne rozwiązania funkcjonalne

Rozwiązania tego typu to po prostu instalacje zintegrowane. Zdalne zarządzanie nimi stanowi olbrzymi komfort i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo inteligentny dom to także olbrzymia oszczędność.

Wspomniane systemy wykorzystują informacje dostarczane im przez urządzenia domowe i optymalizują ich pracę. W ten sposób można np. kontrolować pracę kotłów, klimatyzacji, alarmu, oświetlenia, a nawet okien. Takie sprzężone działania wpływają na duże oszczędności.

Współczesna architektura to także duży nacisk na energooszczędność. W poradniku Dobrych Domów dowiesz się więcej na temat domów energooszczędnych.

  1. Duże przeszklenia i ciekawe materiały elewacyjne

Duże, efektowne przeszklenia to wyraz nowoczesności. Coraz częściej w projektach domów jednorodzinnych można zobaczyć propozycję takiego wykończenia salonu, które sprawia, że wnętrze staje się jaśniejsze i przestronniejsze. To także sposób na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła oraz odnawialnego źródła energii w postaci promieni słonecznych.

Duże przeszklenia są rozwiązaniem bezkompromisowym, ale dzięki temu tak efektownym! Idealne dopełnienie nowoczesnego charakteru budynku. Ważne, by wybrać odpowiednie okna oraz drzwi tarasowe. Najlepiej, by charakteryzujący je współczynnik przenikania ciepła Uw, czyli ten określający ilość traconego przez okno ciepła, był bardzo niski, równy 0,9W/m2K. W ten sposób połączysz innowacyjność rozwiązania z dbałością o detale!

  1. Użytkowe rozplanowanie przestrzeni

Nowoczesność to optymalizacja wszystkiego – pracy, czasu i przestrzeni. Współczesne projekty domów jednorodzinnych idealnie realizują tę filozofię. Brak w nich pustych i niewykorzystanych przestrzeni. Do tego wszystkie pomieszczenia są zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. W ten sposób można zadbać o wygodną komunikację w całym budynku.

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych w ofercie Dobrych Domów

W ofercie Dobrych Domów znajduje się ok. 140 projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych. Wśród nich znajdziesz m.in. projekt:

Podczas wyboru projektu domu jednorodzinnego warto pamiętać, że dziś – niezależnie od wybranego projektu – budujesz coraz nowocześniej. Mają na to wpływ wykorzystane materiały oraz wciąż rozwijająca się technologia.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje