Rzuty

Kornelia
Rzut parter
Kornelia
Rzut piętro
Kornelia
Rzut działki

Elewacje

Kornelia
Elewacja przód
Kornelia
Elewacja boczna
Kornelia
Elewacja boczna
Kornelia
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Kornelia to piętrowy dom jednorodzinny, z dwustanowiskowym garażem. Układ funkcjonalny obejmuje otwartą strefę dzienną - salon połączony przestrzennie z jadalnią i kuchnią, która została uzupełniona o przydatną spiżarnię. Pustka, która znajduje się nad jadalnią, stwarza ciekawe możliwości aranżacji wnętrza. W ramach adaptacji istnieje możliwość zlikwidowania pustki nad jadalnią na rzecz pokoju na piętrze. Dyskretnie umieszczony dodatkowy pokój, z bezpośrednim wyjściem na taras, zapewni ciszę i komfort wypoczynku. Uzupełnienie funkcji stanowią łazienka, garaż i kotłownia. Na piętrze architekci zaprojektowali bardzo wygodną strefę nocną. Duża wspólna łazienka, osobna pralnia, dwa pokoje oraz moduł dla rodziców z przestronną, jasną sypialnią oraz prywatną łazienką i garderobą. Uwagę zwracają piękne narożne okna oraz pustka nad jadalnią. Kornelia to idealny dom dla 4-5-osobowej rodziny. Projekt dostępny z innym układem funkcjonalnym - Kornelia II oraz Arwena, Arwena II i Arwena III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.