Rzuty

Tuliusz II
Rzut parter
Tuliusz II
Rzut poddasze
Tuliusz II
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz II
Elewacja przód
Tuliusz II
Elewacja boczna
Tuliusz II
Elewacja boczna
Tuliusz II
Elewacja tył

Przekroje

Tuliusz II
Przekroje

Opis

Dla miłośników tradycyjnej architektury domu, poszukujących domu z dwustanowiskowym garażem mamy świetną propozycję - projekt Tuliusz II. Klasyczna bryła budynku i dachu sprawią, że dom ten doskonale wkomponuje się w każde otoczenie. Wejście do domu znajduje się w niewielkim podcieniu. Wiatrołap prowadzi z jednej strony do garderoby, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego, a z drugiej do mieszkalnej części domu. Parter zajęty jest przez strefę dzienną. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z jadalnią i kuchnią. W centrum tej przestrzeni znajduje się kominek, który poprzez ciekawą aranżację może stać się główną ozdobą salonu. Tuż przy kuchni zaprojektowano niewielką spiżarnię. Bezpośrednio z pokoju dziennego przechodzi się do gabinetu, który sprawdzi się także jako pokój gościnny lub biblioteka. Dla rodzin z małymi dziećmi może pełnić natomiast funkcję bawialni. Dwustanowiskowy garaż jest przestronny i ma dość miejsca na przechowywanie rowerów czy sprzętów ogrodowych. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, które jest prywatnym azylem mieszkańców. Trzy pokoje, w tym jeden z osobną garderobą, i ogólnodostępna łazienka spełnią potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Dostępny z półpiętra strych można w ramach adaptacji przekształcić w wygodny apartament dla Gospodarzy domu z dużą sypialnią, łazienką i garderobą. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz oraz bez garażu - Tuliusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 282 000 zł 224 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 479 000 zł 373 000 zł 353 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.