Rzuty

Felicja
Rzut parter
Felicja
Rzut działki

Elewacje

Felicja
Elewacja przód
Felicja
Elewacja boczna
Felicja
Elewacja boczna
Felicja
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Felicja to projekt parterowego domu dla 4-5-osobowej rodziny. Prosta bryła oraz dwuspadowy dach znacząco obniżają koszty budowy. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap, który ma wydzielone miejsce na szafę. Następnie, przechodząc przez hall, trafiamy do przestronnego salonu połączonego z jadalnią i otwartą kuchnią. Salon ma bezpośrednie wyjście na zadaszony taras, na którym możemy wypoczywać nawet w deszczowe dni. W części prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, z czego największa posiada własną łazienkę. Całości dopełnia druga, ogólnodostępna łazienka i pomieszczenie gospodarcze, do którego dostęp znajduje się od strony wiatrołapu oraz kuchni. Projekt dostępny jest również w wersji z garażem - Felicja II oraz z dachem bez okapu - Feliks i Feliks II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną z płyt włóknocementowych i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 190 000 zł 149 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 352 000 zł 275 000 zł 241 000 zł
Elementy zewnętrzne 39 000 zł 28 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.