Rzuty

Nikola
Rzut parter
Nikola
Rzut poddasze
Nikola
Rzut działki

Elewacje

Nikola
Elewacja przód
Nikola
Elewacja boczna
Nikola
Elewacja boczna
Nikola
Elewacja tył

Przekroje

Nikola
Przekroje

Opis

Nikola to projekt domu w modernistycznym stylu, intrygujący wyglądem i jednocześnie funkcjonalny wewnątrz. Z dużego wiatrołapu jest bezpośrednie przejście do garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Hall łączy się przestrzennie z pokojem dziennym i jadalnią. Częściowo zamknięta kuchnia posiada dodatkowo spiżarnię. Umieszczony w centrum domu kominek pozwoli na zastosowanie alternatywnego systemu ogrzewania. Na tym poziomie zaplanowano również pokój, mogący pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego, toaletę i schowek pod schodami. Poddasze w domu Nikola składa się z trzech pokoi oraz łazienki z pralnią. Z jednej sypialni jest wyjście na spory taras, zlokalizowany nad garażem. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 201 000 zł 151 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 361 000 zł 262 000 zł 249 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 14 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.