Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Alyson to mały, murowany dom o prostej bryle przekrytej dwuspadowym dachem. Głównym atutem tego domu jest duży, szeroko zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem. Idealnie sprawdzi się na letnie wieczory przy grillu. Układ wnętrz jest dokładnie rozplanowany, z dbałością o jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na parterze znajduje się sypialnia, łazienka oraz część dzienna - salon połączony z jadalnią oraz aneks kuchenny. Dostęp do pomieszczenia gospodarczego jest z zewnątrz budynku. Na poddaszu architekci proponują dwie ustawne sypialnie i łazienkę. Alyson doskonale sprawdzi się w przypadku wąskich działek. Nieduża powierzchnia użytkowa sprawia, że dom ten idealnie nada się na funkcję letniskową. Układ funkcjonalny w tym projekcie - trzy pokoje i dwie łazienki - zapewni, że nawet dwie rodziny spędzą w nim wygodnie i komfortowo wakacyjny czas.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
135 000 zł 105 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
234 000 zł 176 000 zł 155 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
17 000 zł 12 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
46 800 zł 35 200 zł 31 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA75.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze2.8 m²
Powierzchnia zabudowy97.4 m²
Kubatura netto250.3 m³
Powierzchnia dachu154.5 m²
Powierzchnia dachu płaskiego43.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku7.1 m
Min. wymiary działki dł.20.76 m
Min. wymiary działki szer.15.20 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-12-09 18:36

2 godziny temu, Gość Magdalena napisał: Witam! Również poproszę materiały szczegółowe: moliete@wp.pl Czy są może jakieś realizacje tego projektu, zdjęcia poglądowe?  Z góry dziękuję za odpowiedź  Magdalena 
Dzień dobry, materiały wyślemy w dniu jutrzejszym. Niestety, nie mamy informacji na temat budowy naszych domów. Często inwestorzy dogadują się między sobą za pomocą forum. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-09 16:23

Witam! Również poproszę materiały szczegółowe: moliete@wp.pl Czy są może jakieś realizacje tego projektu, zdjęcia poglądowe?  Z góry dziękuję za odpowiedź  Magdalena 

Magdalena

+

2018-10-17 07:03

18 godzin temu, gmail napisał: Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wartości Eu z charakterystyki energetycznej. Czy wykonano już kosztorys dla tego budynku ? Proszę o przesłanie w/w elementów, żebym mógł racjonalnie podjąć decyzję o budowie tego, a nie innego budynku. Muszę wiedzieć za ile i ile mnie będzie kosztowało docelowo użytkowanie tego domu (niestety różnica 10% w budowie, to b.dobrze wyposażona kotłownia). Jednocześnie - już chyba jako kolejna osoba - zastanawiam się nad likwidacją wejściowego podcienia i przeznaczeniu go na kotłownię. Wejście można by wtedy zlokalizować w aktualnej kotłowni. W ten sposób może tracimy nieco na walorach estetycznych, zyskujemy za to ok. 5 m2 powierzchni za prawie ten sam koszt. Pozdrawiam  Marek
Dzień dobry! W celu otrzymania materiałów szczegółowych, prosimy o podanie adresu e-mail lub wysłania zapytania na adres: info@dobredomy.pl   Do wszystkich projektów katalogowych można wprowadzać zmiany. Poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-10-16 12:00

Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych oraz wartości Eu z charakterystyki energetycznej. Czy wykonano już kosztorys dla tego budynku ? Proszę o przesłanie w/w elementów, żebym mógł racjonalnie podjąć decyzję o budowie tego, a nie innego budynku. Muszę wiedzieć za ile i ile mnie będzie kosztowało docelowo użytkowanie tego domu (niestety różnica 10% w budowie, to b.dobrze wyposażona kotłownia). Jednocześnie - już chyba jako kolejna osoba - zastanawiam się nad likwidacją wejściowego podcienia i przeznaczeniu go na kotłownię. Wejście można by wtedy zlokalizować w aktualnej kotłowni. W ten sposób może tracimy nieco na walorach estetycznych, zyskujemy za to ok. 5 m2 powierzchni za prawie ten sam koszt. Pozdrawiam  Marek

gmail

+

2018-09-27 06:44

10 godzin temu, Gość Marek napisał: Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych. Czy możliwa jest lokalizacja kotłowni w miejscu wejścia do budynku - wejście (sień) poprzez obecną kotłownię.
Dzień dobry, W celu uzyskania materiałów szczegółowych proszę o podanie adresu mailowego lub kontakt z nami bezpośrednio pod adresem: info@dobredomy.pl . Można zlokalizować wiatrołap w miejscu pomieszczenia gospodarczego. Wówczas kocioł na gaz ziemny może zostać przeniesiony do łazienki. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.234.228.78
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×