Rzuty

Orlando
Rzut parter
Orlando
Rzut poddasza
Orlando
Rzut działki

Elewacje

Orlando
Elewacja przód
Orlando
Elewacja boczna
Orlando
Elewacja boczna
Orlando
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Orlando to projekt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodzin. Jest to dom parterowy z nieużytkowym strychem, który można jednak w ramach adaptacji przystosować do funkcji mieszkalnych. Ciekawa bryła z nowoczesnym wykończeniem przyciągnie uwagę przechodniów i wyróżni ten dom z otoczenia. Parter domu podzielony jest funkcjonalnie na trzy części. W strefie dziennej zaprojektowano otwartą strefę dzienną. W kuchni umieszczono nowoczesną wyspę, która spodoba się niejednej Pani domu. Spiżarnia posłuży doskonale jako schowek na mniejsze sprzęty porządkowe. Dodatkowym udogodnieniem jest schowek pod schodami, osobna toaleta oraz pralnia z bezpośrednim wyjściem na taras. W części nocnej architekci proponują dwa pokoje, wspólną łazienkę oraz moduł dla rodziców, z dużą sypialnią oraz prywatną łazienką i garderobą. Strych oddzielony jest od parteru drzwiami, co zapobiegnie stratom ciepła. W ramach adaptacji można na tym poziomie wydzielić trzy dodatkowe pokoje. Projekt dostępny z innym układem funkcjonalnym - Orlando II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 342 000 zł 304 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 532 000 zł 470 000 zł 461 000 zł
Elementy zewnętrzne 53 000 zł 47 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.