Rzuty

Greta
Rzut parter
Greta
Rzut poddasze
Greta
Rzut działki

Elewacje

Greta
Elewacja przód
Greta
Elewacja boczna
Greta
Elewacja boczna
Greta
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Greta to projekt wygodnego domu parterowego z użytkowym poddaszem przeznaczonego dla dużej rodziny. Projekt cechuje prosta i jednocześnie nowoczesna forma, która w połączeniu z elewacją z okładziny kamiennej, wyróżnia budynek z otoczenia. W strefie dziennej zaprojektowano przestronny salon z jadalnią oraz otwartą kuchnię, która została wyposażona w praktyczną wyspę i spiżarnię. Z hallu mamy dostęp do ogólnodostępnej łazienki oraz dodatkowego pokoju, który posiada własną łazienkę. Z wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do garażu. W strefie prywatnej na poddaszu zaprojektowano cztery wygodne sypialnie, dużą łazienkę, pralnię oraz garderobę. Projekt jest dostępny w wersji z dachem bez okapu - Hansel.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 296 000 zł 228 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 492 000 zł 372 000 zł 365 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.