Rzuty

Atlantyda Mała II
Rzut parter
Atlantyda Mała II
Rzut poddasze
Atlantyda Mała II
Rzut działki

Elewacje

Atlantyda Mała II
Elewacja przód
Atlantyda Mała II
Elewacja boczna
Atlantyda Mała II
Elewacja boczna
Atlantyda Mała II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Atlantyda Mała II to projekt tradycyjnego domu z poddaszem użytkowym i dużym, dwustanowiskowym garażem. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną. Jasny salon płynnie łączy się z kuchnią i jadalnią, umieszczoną w wykuszu. Przedłużenie kuchni stanowi niewielka, ale praktyczna spiżarnia. Świetnie sprawdzi się ona jako schowek na drobne sprzęty porządkowe. Z drugiej strony domu zaplanowano gabinet z bezpośrednim wyjściem na ogród, garderobę oraz łazienkę. Taki układ idealnie sprawdzi się w przypadku rodziny wielopokoleniowej. Z wiatrołapu jest przejście do kotłowni, stanowiącej jednocześnie śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a garażem. Na poddaszu rozmieszczone zostały trzy pokoje (w tym jeden z osobną łazienką), wspólna łazienka oraz duży strych. W ramach adaptacji strych można przekształcić w pomieszczenie mieszkalne. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atlantyda Mała, bez garażu - Atlantyda Mała III oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej: z garażem 1-st. Atlantyda Nowa i Atlantyda, z garażem 2-st.: Atlantyda Nowa II i Atlantyda II, oraz bez garażu: Atlantyda Nowa III i Atlantyda III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klienkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 280 000 zł 216 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 496 000 zł 372 000 zł 348 000 zł
Elementy zewnętrzne 30 000 zł 22 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.