Rzuty

Nela VI
Rzut parter
Nela VI
Rzut poddasza
Nela VI
Rzut działki

Elewacje

Nela VI
Elewacja przód
Nela VI
Elewacja boczna
Nela VI
Elewacja boczna
Nela VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nela VI to piękny dom parterowy z możliwością adaptacji nieużytkowego strychu. Architekci zaproponowali układ funkcjonalny obejmujący trzy sypialnie, w tym jedna jako moduł z osobną łazienką i garderobą. Obok wiatrołapu zaplanowana została praktyczna garderoba. Część dzienna domu to jasna, otwarta przestrzeń, w centrum której znajduje się nastrojowy kominek. Kuchnia uzupełniona została o niewielką spiżarnię, w której łatwo można schować drobne sprzęty gospodarcze. W hallu zaprojektowano dodatkowo pralnię i wc. W strefie nocnej umieszczono łazienkę i trzy wygodne sypialnie, z których jedna posiada własną garderobę i łazienkę. Nieużytkowy strych można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenia mieszkalne i wydzielić tam trzy pokoje. Projekt dostępny jest w wersjach bez strychu do adaptacji Nela, Nela VIII, w wersji z czterema sypialniami Nela IV, Nela V oraz o większej powierzchni użytkowej Nela VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz
Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 354 000 zł 313 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 543 000 zł 477 000 zł 445 000 zł
Elementy zewnętrzne 37 000 zł 32 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.