ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Niewielki i elegancki projekt domu Rosa to typowy, parterowy dom. Układ funkcjonalny projektu Rosa zaspokoi oczekiwania 3-5-osobowej rodziny, która poszukuje projektu domu bez garażu. Część ogólnodostępna obejmuje pokój dzienny, który został przestrzennie połączony z jadalnią, kuchnię z przyległym schowkiem oraz pomieszczenie gospodarcze. W części prywatnej znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy-monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Małgorzata Dracz
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
157 000 zł 119 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
282 000 zł 205 000 zł 197 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
20 000 zł 14 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
56 400 zł 41 000 zł 39 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA104.8 m²
Powierzchnia zabudowy146.6 m²
Kubatura netto304.8 m³
Powierzchnia dachu213.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.18.28 m
Min. wymiary działki szer.22.02 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 375 zł 2 625 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-09-01 08:45

Witam. Jestem zainteresowany tym projektem. Proszę o odpowiedź czy jest możliwość zlikwidowania tego wypustu z zadaszeniem (pokój 11m2) poprzez przesunięcie ścian pokoju (12,5m2) i łazienki do zlicowania ze ścianą pokoju? Czy konieczny jest nowy projekt? Jaka ewentualna cena za niego?
Witam Zaproponowane zmiany technicznie możliwe są do wykonania. Najlepiej nanieść je na projekt na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem i to z nim ustalać koszty z tym związane. Nasza Pracownia wystawi bezpłatnie zgodę na realizację zmiany.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-08-31 17:31

Witam. Jestem zainteresowany tym projektem. Proszę o odpowiedź czy jest możliwość zlikwidowania tego wypustu z zadaszeniem (pokój 11m2) poprzez przesunięcie ścian pokoju (12,5m2) i łazienki do zlicowania ze ścianą pokoju? Czy konieczny jest nowy projekt? Jaka ewentualna cena za niego?

Tomasz

+

2014-01-02 08:39

Witam Rozpoczęliśmy niedawno budowę domu Karina I, mamy już wykonany stan zerowy. Od pewnego czasu zaczęła się nam podobać elewacja frontowa z projektu Rosa. Czy możemy zmienić wygląd elewacji naszego domu i stylizować ją na Rosę bez konieczności zmiany projektu i puźniejszych problemów z oddaniem domu do eksploatacji?   Paweł  
  Witam Zmiany związane z kolorystyką budynku, detalami wykończeniowymi elewacji nie są zmianami istotnymi, i jeśli nie maja Państwo nadzoru konserwatora zabytków bądź zastrzeżonej w miejscowym planie zagopodarowania kolorystyki domu, to można takie zmiany spokojnie wprowadzić odnotowując ten fakt jedynie w dzienniku budowy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-01-01 13:33

Witam Rozpoczęliśmy niedawno budowę domu Karina I, mamy już wykonany stan zerowy. Od pewnego czasu zaczęła się nam podobać elewacja frontowa z projektu Rosa. Czy możemy zmienić wygląd elewacji naszego domu i stylizować ją na Rosę bez konieczności zmiany projektu i puźniejszych problemów z oddaniem domu do eksploatacji?   Paweł

Paweł

+

2012-02-20 18:54

Nie taki straszny jak go malują

witek

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×