Rzuty

Flawia II
Rzut parter
Flawia II
Rzut poddasze poddasza
Flawia II
Rzut działki

Elewacje

Flawia II
Elewacja przód
Flawia II
Elewacja boczna
Flawia II
Elewacja boczna
Flawia II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Flawia II to prosty dom parterowy z poddaszem przewidzianym do adaptacji, bez garażu, o zwartej bryle opartej na bazie prostokąta, z dwuspadowym dachem, zaprojektowany z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Uroku domowi nadaje przeszklony wykusz, będący nie tylko ozdobą, ale również powiększający przestrzeń dzienną domu. Ze względów praktycznych w strefie wejściowej zlokalizowano pomieszczenie gospodarcze. Otwarta strefa dzienna zlokalizowana została w lewym skrzydle domu, z widokiem na ogród. Obejmuje ona przestronny salon z kominkiem i wyjściem na częściowo zadaszony taras, zlokalizowaną w wykuszu jadalnię oraz otwartą kuchnię z podręczną spiżarnią. W prawym skrzydle znajduje się część prywatna domowników - trzy sypialnie i łazienka. Zlokalizowane w hallu schody prowadzą na poddasze, które można zaadaptować na pomieszczenia mieszkalne. Można wówczas wyodrębnić dwie sypialnie (jedna z własną garderobą) oraz przestronną, ogólnodostępną łazienkę i pralnię. Atutem domu są występujące tylko na dwóch elewacjach skosy, dzięki czemu sypialnie na poddaszu są bardziej przestronne, komfortowe i ustawne. Ciepła kolorystyka elewacji, odpowiednio dobrane detale wykończeniowe, oraz prosta bryła sprawiają, że dom wpasuje się w każde otoczenie i zachwyci niejednego przyszłego inwestora. Projekt dostępny w wersji bez poddasza - Flawia, w wersji z poddaszem i garażem - Flawia III oraz w wersjach bez poddasza i o mniejszej powierzchni użytkowej: bez garażu - Flawia Mała, oraz z garażem jednostanowiskowym - Flawia Mała II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 198 000 zł 143 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 365 000 zł 253 000 zł 294 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.