ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów z płaskim dachem

Piękne w swej prostocie projekty domów z płaskim dachem, dają przyszłym Inwestorom wiele możliwości aranżacyjnych i funkcjonalnych, które trudno zapewnić w przypadku realizacji domu z dachem wielospadowym. Decydując się na dom z płaskim dachem możemy liczyć na to, iż będziemy w nim w stanie maksymalnie wykorzystać, na cele mieszkaniowe, pozbawione skosów piętro, a zminimalizowanie w tego rodzaju projektach, zewnętrznej powierzchni dachu, zredukuje straty ciepła w przyszłości. Łatwy dostęp do połaci tych dachów pozwala na projektowanie na nich pięknych ogrodów zielonych, a nawet basenów. To, co warte odnotowania, przy analizowaniu poniżej przedstawionych projektów to również fakt, iż są to rozwiązania tańsze w realizacji, w porównaniu z budynkami o podobnych gabarytach, z dachami wielopołaciowymi. Ich przemyślana forma i dobrze zaprojektowane wnętrza sprawiają, że domy z płaskim dachem będą doskonale harmonizować z każdego rodzaju działką, a ciekawe i stonowane wykończenie, czyni je również wyjątkowo atrakcyjnymi wizualnie. Tym domom niestraszna żadna wichura, bowiem połacie tych dachów z pewnością oprą się nawet najsilniejszym wiatrom.

... więcej

Dom z płaskim dachem

Marzą Państwo o nowoczesnym domu z płaskim dachem? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów domów naszej pracowni architektonicznej, w której z pewnością znajdą Państwo rozwiązanie, spełniające wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Cechy:

  • Płaski dach przeważnie posiadają domy nowoczesne, oparte na prostych koncepcjach, łączących minimalizm i geometrię. Tego typu zadaszenie często wykorzystywano w architekturze modernistycznej.
  • Budynek z płaskim dachem to dom piętrowy, jest to więc opcja dla tych, którym z jakichkolwiek względów nie odpowiada rozwiązanie z poddaszem użytkowym.  

Plusy:

  • Można na nim urządzić taras widokowy – to bardzo ciekawe rozwiązanie architektoniczne, które pozwala na podziwianie nawet dalekiej przestrzeni bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Na dach płaski łatwiej wyjść, jest to o wiele bezpieczniejsze niż jego spadzisty odpowiednik.
  • Najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają na zamontowanie w płaskim dachu okien, co daje niesamowite wrażenia estetyczne i pozwala mieszkańcom oglądać zmieniające się niebo bez wychodzenia z domu.

Idealne dla:

  • Wszystkich tych, którzy są miłośnikami prostych kształtów i nie chcą budować domu  z poddaszem użytkowym. Nie występują żadne inne ograniczenia, dom z płaskim dachem może być zarówno parterowy, jak również piętrowy, także mogą sobie na niego pozwolić duże rodziny i osoby, które od budynku oczekują funkcjonalności i ułatwionej komunikacji.
  • Fanów nowości i niebanalnych rozwiązań estetycznych. Zamontowane w dachu okna pozwolą przed zaśnięciem oglądać piękne, rozgwieżdżone niebo.

Koszty budowy:

Koszty budowy domu z dachem płaskim zależą od wybranej technologii, w jakiej zostanie wykonany strop. Dodatkowo, jeśli Inwestor decyduje się na energooszczędną wersję domu, należy liczyć się z większymi kwotami, które jednak będą się systematycznie zwracać przez lata użytkowania. Wpływ na wydatki wyborem ma również wybór okien, drzwi i materiałów wykończeniowych, szczególnie jeśli rozważają Państwo montaż okien w dachu. Warto zainwestować w profesjonalny kosztorys budowy, który znacząco ułatwi późniejsze prace.  

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×