Rzuty

Nel
Rzut piwnica
Nel
Rzut parter
Nel
Rzut poddasze
Nel
Rzut działki

Elewacje

Nel
Elewacja przód
Nel
Elewacja boczna
Nel
Elewacja boczna
Nel
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Nel to projekt nowoczesnego domu dla dużej rodziny, która ceni sobie wygodę i funkcjonalność. Ciekawa bryła budynku oraz elewacja z okładziny klinkierowej i drewnianej wyróżnia dom z otoczenia. Na parterze znajduje się przestronny wiatrołap z wydzielonym miejscem na szafę. Przechodząc przez hall znajdziemy się w salonie z jadalnią, z którego możemy wyjść na taras zlokalizowany z tyłu budynku. Z jadalnią łączy się otwarta kuchnia. Całości dopełnia łazienka oraz dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Na poddaszu zaprojektowano część prywatną, która składa się z trzech sypialni i dużej łazienki oraz schowka. W piwnicy zlokalizowano część gospodarczą: garaż oraz pralnię, kotłownię i pomieszczenia gospodarcze.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, ściany piwnicy na bloczkach betonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową lub blachą na rąbek stojący.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.