Rzuty

Kamila
Rzut parter
Kamila
Rzut działki

Elewacje

Kamila
Elewacja przód
Kamila
Elewacja boczna
Kamila
Elewacja boczna
Kamila
Elewacja tył

Przekroje

Kamila
Przekroje

Opis

Projekt Kamila zachwyci ludzi poszukujących nowoczesnego, ale jednocześnie nawiązującego do tradycyjnej architektury, niewielkiego, parterowego domu. Jasna i czyta forma domu podkreślona jest drewnianymi i kamiennymi akcentami na elewacjach oraz czarnym, kontrastującym dachem. Nowoczesne, prostokątne wykusze i liczne, duże przeszklenia, szczególnie od strony południowej, wyróżnią ten dom z otoczenia. Dwustronny kominek pozwoli korzystać z uroków grillowania również w czasie gorszej pogody. Duży taras ogrodowy zachęci do odpoczynku. Wnętrze domu to trzy strefy. Strefa dzienna, zlokalizowana w zachodniej części domu, to przenikające się nawzajem kuchnia, jadalnia i pokój dzienny. Dużym udogodnieniem jest zlokalizowanie spiżarni tuż obok kuchni. Dopełnieniem dziennje funkcji parteru jest łazienka. Hall, z miejscem na wygodną, zabudowaną szafę, prowadzi do strefy prywatnej domowników. Znajduje się tam druga łazienka oraz trzy sypialnie. Z dwóch pokoi, położonych od strony południowej domu, jest wyjście na taras ogrodowy. Część gospodarcza domu to pom. gosp. z wejściem z hallu, oraz garaż jednostanowiskowy, z wejściem z wiatrołapu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przy stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej, dom jest bardzo wygodny i funkcjonalny wewnątrz, a z zewnętrz prezentuje się nowocześnie i elegancko.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 279 000 zł 218 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 444 000 zł 342 000 zł 313 000 zł
Elementy zewnętrzne 31 000 zł 23 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.