Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Melisa Mała to elegancki dom z poddaszem użytkowym, o przyciągającej uwagę elewacji ogrodowej. Szeroko zadaszony taras sprawi radość miłośnikom letnich spotkań towarzyskich. Układ funkcjonalny w tym projekcie z pewnością spodoba się rodzinie 4-5-osobowej. Część gospodarcza dostępna jest bezpośrednio z wiatrołapu i obejmuje jednostanowiskowy garaż z przejściem do kotłowni. W części dziennej znajduje się otwarta strefa dzienna (salon połączony z jadalnią i kuchnią), spiżarnia, łazienka oraz ustronny gabinet z wyjściem na taras. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie, garderobę i łazienkę. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Melisa Mała II oraz w wersjach o większej powierzchni użytkowej - z garażem jednostanowiskowym (Melisa) i garażem dwustanowiskowym (Melisa II).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
250 000 zł 191 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
415 000 zł 309 000 zł 295 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
27 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
83 000 zł 61 800 zł 59 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA129.0 m²
+ Powierzchnia garażu18.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.8 m²
Powierzchnia zabudowy150.5 m²
Kubatura netto495.1 m³
Powierzchnia dachu230.5 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.22.97 m
Min. wymiary działki szer.19.66 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-28 13:48

2 godziny temu, Gość DAria napisał: Witam. Czy jest możliwość utworzenia powierzchni nad garażem na np. suszarnie itp.?
Dzień dobry, W projekcie przewidziano miejsce nad podcieniem przy wejściu do budynku, które może być przeznaczone do przechowywania. Może ono być dostępne z przestrzeni garażu, ale nie z części mieszkalnej budynku.  Chcąc doprojektować suszarnię konieczne byłoby podniesienie dachu nad garażem oraz doprojektowanie przejścia z garderoby lub pokoju na poddaszu, ewentualnie schodów w garażu. Dodatkowo konieczne będzie doprojektowanie wentylacji w tym pomieszczeniu. Konieczne będzie również doprojektowanie stropu nad garażem. Podniesienie dachu wpłynie  znacząco na wygląd budynku, zaburzy jego proporcje dlatego odradzam takie rozwiązanie. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-28 10:57

Witam. Czy jest możliwość utworzenia powierzchni nad garażem na np. suszarnie itp.?

DAria

+

2018-11-21 07:25

10 godzin temu, Gość Paweł napisał: Witam. Jestem zainteresowany powyższym projektem. Proszę o przesłanie wszystkich dostępnych materiałów dotyczących projektu na fu.pawelnowaczyk@wp.pl. Pozdrawiam
Dzień dobry, dzisiaj otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-11-20 20:58

Witam. Jestem zainteresowany powyższym projektem. Proszę o przesłanie wszystkich dostępnych materiałów dotyczących projektu na fu.pawelnowaczyk@wp.pl. Pozdrawiam

Paweł

+

2018-09-03 13:18

W dniu 1.09.2018 o 19:46, Gość Wojtek napisał: Witam, myślę że może to być nasz "dom marzeń" Proszę o przesłanie dokumentów, kosztorysu i rzutów z wymiarami na sstonar@gmail.com Proszę również o informacje czy projekt ten może być zrealizowany w technologi tzw "szkieletu ciężkiego" i czy firma Wolf System Sp. z o.o. do której kierowane są formularze z Waszej strony faktycznie je dostaje ponieważ od 2 miesięcy nie mam odpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam.
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Jeśli nie otrzymał Pan odpowiedzi na zapytanie skierowane przez naszą stronę www do firmy Wolf System - proszę o bezpośredni kontakt: Dział Sprzedaży Domów Gotowych tel. +48 32  605 37 00 e-mail: mail@wolfsystem.pl Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.93.234
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×