Rzuty

Romus
Rzut parter
Romus
Rzut poddasze
Romus
Rzut działki

Elewacje

Romus
Elewacja przód
Romus
Elewacja boczna
Romus
Elewacja boczna
Romus
Elewacja tył

Przekroje

Romus
Przekroje

Opis

Dla osób szukających niedużego domu, spełniającego wymagania programu Mieszkanie Dla Młodych, mamy doskonałą propozycję - projekt domu Romus. Bryła na planie prostokąta, nieskomplikowana konstrukcja i dwuspadowy dach znacząco wpłyną na niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji tego domu. Nowoczesny wygląd przypadnie do gustu szczególnie młodym osobom. W domku tym zaprojektowano efektowne, szerokie przeszklenia prowadzące na taras. Wnętrze domu, pomimo niewielkiej powierzchni, jest bardzo praktycznie zaplanowane. Wiatrołap, w którym znajdzie się miejsce na dwie szafy, prowadzi bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego oraz do środka domu. Tuż przy strefie wejściowej zaplanowano spiżarnię, wc, dodatkowy pokój oraz klatkę schodową. Główna część dzienna domu zlokalizowana jest od strony ogrodowej. Pokój dzienny połączony jest z jadalnią. Kuchnię można w ramach adaptacji otworzyć w całości na salon. Poddasze to trzy sypialnie i łazienka. Dom zaspokoi potrzeby 4-5-osobowej rodziny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu z płyt g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 154 000 zł 112 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 286 000 zł 204 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.