Rzuty

Oktawian
Rzut parter
Oktawian
Rzut poddasze
Oktawian
Rzut działki

Elewacje

Oktawian
Elewacja przód
Oktawian
Elewacja boczna
Oktawian
Elewacja boczna
Oktawian
Elewacja tył

Przekroje

Oktawian
Przekroje

Opis

Oktawian to nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym, zaprojektowany dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej komfort i wygodę. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap, skąd można przejść przez garderobę do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do wysuniętego garażu. Z wiatrołapu przechodzimy również do hallu. Tuż przy wejściu zlokalizowano gabinet oraz niewielką łazienkę. Północną stronę domu zajmuje strefa dzienna - kuchnia połączona stolikiem barowym z jadalnią oraz salon. Uwagę przykuwają bardzo duże przeszklenia oraz kominek. Otwarte na pokój dzienny schody prowadzą na poddasze. Miejsce pod schodami zostało zagospodarowane jako przydatny schowek. Na poddaszu zaprojektowano bardzo wygodną strefę prywatną domowników. Dwie duże, symetryczne sypialnie i wspólna łazienka z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających członków rodziny. Dla głównych gospodarzy domu przewidziano apartament z przestronną sypialnią, sporą garderobą, łazienką i tarasem. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Oktawian III oraz z innym ułożeniem garażu - Oktawian II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu z płyt g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje - tynk strukturalny oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 216 000 zł 165 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 375 000 zł 279 000 zł 273 000 zł
Elementy zewnętrzne 35 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.