Rzuty

Metis
Rzut parter
Metis
Rzut poddasze
Metis
Rzut działki

Elewacje

Metis
Elewacja przód
Metis
Elewacja boczna
Metis
Elewacja boczna
Metis
Elewacja tył

Przekroje

Metis
Przekroje

Opis

Metis to dom o tradycyjnej, ciekawej bryle z dachem dwuspadowym. Projekt domu Metis z użytkowym poddaszem zaprojektowany został z myślą o rodzinie 4-6-osobowej, posiadającej działkę z wejściem od południa. Na parterze znajduje się kuchnia, spiżarnia, obszerny salon połączony z jadalnią, wc, garderoba, pomieszczenie gospodarcze, garaż jednostanowiskowy oraz gabinet. Na poddaszu mieszczą się trzy pokoje, ogólnodostępna łazienka oraz sypialnia rodziców z własną garderobą i łazienką oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. W ramach adaptacji można wydzielić zamkniętą kuchnię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Metis II i bez garażu - Metis III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 261 000 zł 183 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 408 000 zł 277 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.