Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Belinda II z poddaszem użytkowym oraz garażem dwustanowiskowym to propozycja dla 4-5 osobowej rodziny. Część dzienną tworzy kuchnia otwarta na jadalnię oraz pokój dzienny z wyjściem na taras, część prywatną dwie sypialnie z łazienką. Funkcjonalność domu na pewno powiększą garderoba oraz pralnia z przejściem do garażu. Poddasze to część nocna - znajdują się tam dwie sypialnie, łazienka oraz strych dostępny z sypialni. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Belinda. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
239 000 zł 181 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
427 000 zł 313 000 zł 303 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
27 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
85 400 zł 62 600 zł 60 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA157.2 m²
+ Powierzchnia garażu33.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze12.0 m²
+ Strych18.1 m²
Powierzchnia zabudowy192.5 m²
Kubatura netto763.8 m³
Powierzchnia dachu288.7 m²
Kąt nachylenia dachu35°
Wysokość budynku7.2 m
Min. wymiary działki dł.18.12 m
Min. wymiary działki szer.28.32 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 690 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-06-12 17:40

Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą do osób, które wydudowały dom wg. projektu Belinda. Czy mogę poprosić o przesłanie zdjęć na mój adres: dadora@wp.pl. Będę wdzięczna za podzielenie się wszelkimi spostrzeżeniami, ideami. Pozdrawiam

Dorota

+

2017-09-26 10:39

Buduję Belindę II odbicie lustrzane w woj. warm.-mazur., wprowadziliśmy kilka zmian. Chętnie wymienię się uwagami odnośnie projektu. Może ktoś już wybudował? Pozdrawiam
Rozpoczęta budowa w Żaganiu . Zamiast garderoby dodatkowy węzeł sanitarny . Poza tym praktycznie bez zmian.

Robert Malczewski

+

2017-01-18 13:37

Buduję Belindę II odbicie lustrzane w woj. warm.-mazur., wprowadziliśmy kilka zmian. Chętnie wymienię się uwagami odnośnie projektu. Może ktoś już wybudował? Pozdrawiam

Katarzyna

+

2016-04-09 05:55

dzień dobry szukając projektu domu w oko wpadł mi projekt Belinda II - czy są osoby które wybudowały lub budują obecnie ten dom. Jestem z okolic Biłgoraja.

piotr

+

2014-09-05 21:36

Witam, w 2013 roku zakupiliśmy z mężem projekt Belinda II odbicie lustrzane. Wówczas byliśmy pierwszymi ludźmi, którzy zamówili ten projekt. Obecnie jesteśmy na etapie dachu. Czy jest może ktoś, kto również buduje taki domek? Fajnie byłoby wymienić się pomysłami,spostrzeżeniami.
również zamierz zakupić ten projekt, proszę o jakieś cenne rady czy to dobry wybór?
Czy to dobry wybór? To jest kwestia indywidualna. Ja jestem zachwycona. Trochę traci się przestrzeni na poddaszu przez brak ścianki kolankowej, ale jak ktoś już decyduje się na zakup tego projektu,to powinien się z tym liczyć. Bądź też zaryzykować i podnieść ową ściankę. My jej nie budowaliśmy z obawy o późniejszy wygląd budynku, a podniesienie o jeden pustak w zasadzie niczego nie zmienia.
Pani Marto, szukając projektu domu trafiłam na Belindę II i myślę, że to jest to, tyle, że parę szczegółów mi nie pasuje, ale nie potrafię do końca sprecyzować co. Wspomina Pani o budowie domu wg tego właśnie projektu i o wprowadzonych zmianach. Ponieważ jestem z Warszawy i chwilowo nie jestem mobilna, mam pytanie, czy istniałaby możliwość wymienienia się uwagami co do wprowadzonych przez Państwo zmian, ewentualnie podesłania kilku zdjęć?Pozostawiam swój adres e-mailowy, gdyby wyraziła Pani chęć podzielenia się informacją o zmianach, tj. mocca069@gmail.com.Pozdrawiam

Andżelika

+

Twój IP: 54.92.164.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×